Agat mszysty szlifowany

Preloader

Agat Mszysty – nazwę zawdzięcza inkluzjom chlorytu i hornblendy, które tworzą efekt zatopionego mchu w chalcedonie. Wtrącenia tlenku żelaza nadają zabarwienie czerwonobrązowe.

Występuje jako wypełnienie szczelin lub w złożach wtórnych jako otoczak.

Jego skład, podobnie jak wszystkich agatów, to głównie krzemionka (SiO2), oprócz wymienione wcześniej inkluzje.

Grupa krzemianów

Twardość w skalo Mohsa 6,5 – 7

Ciężar właściwy 2,58 – 2,54

Agat mszysty używany jest do wyrobu wisiorów, amuletów i pierścieni.
Znają go i używają litoterapeuci i ezoterycy. Był szczególnym kamieniem dla Indian, którzy dostrzegali w nim łącznika z tym co dawało im podstawy ziemskiej egzystencji. Z Przyrodą.

Oddziaływanie

Strefa fizyczna:

Wibracje Agatu mszystego wspomagają odtrucie i oczyszczenie organizmu, co wiąże się z infekcjami grzybiczymi i schorzeniami skóry. Agat mszysty korzystnie wpływa na odporność i wiąże się to z z grypą i przeziębieniami. Poza tym wspomaga trawienie, oczy i niweluje skutki odwodnienia.

Strefa emocjonalna:

Subtelne energie, które delikatnie roztacza agat mszysty pomagają nam dostrzec wspólnotę z całym światem przyrody wzmacniając nasz wewnętrzny związek z wszystkimi istotami zamieszkującymi naszą planetę. Pomaga nam zrozumieć, iż każda istota ma swoje miejsce w tym wspaniałym organizmie jakim jest nasza Ziemia. Równocześnie wzbudza świadomość, że pozostając w harmonii z procesami i zjawiskami przyrody możemy dostąpić stanu spokoju i poczucia sprawczej siły płynących z tej harmonii. Co za tym idzie wspomaga uwalniać napięcia i ukryte emocje, które prowadzą do stresu.

Agat mszysty w szczególny sposób jednoczy ze światem roślin, dlatego nazywany jest czasem „kamieniem ogrodników i zielarzy.”

Czakramy:

Czakra serca

Znaki zodiaku:

Byk, bliźnięta, lew, panna, skorpion, strzelec.