Ashwagandha - Stres, hormony, wydolność psycho-fizyczna.

No image set
ManufacturerDaburPreloader

Ashwagandha - Stres, hormony, wydolność psycho-fizyczna.

 

Ashwagandha - Witania ospała

 

Jedno z najbardziej znanych ziół stosowanych w Ajurvedzie (Hinduski System Medyczny).
W Indiach określa się ją mianem „STABILIZATOR NASTROJU”, który poprawia także funkcjonowanie układu odpornościowego. Zauważono również, że podnosi fizyczną i psychiczną wydolność organizmu zabezpieczając go przed stresem. W Ajurvedzie roślina ta uważana jest za ziele o właściwościach odmładzających (zapewnia właściwe odżywianie tkanek, szczególnie mięśni i kości, podtrzymuje właściwe funkcjonowanie gruczołów wydzielania dokrewnego i układu rozrodczego). Z powodzeniem stosowana jest również jako środek uspokajający, wyciszający oraz przynoszący zdrowy sen.

 

Jest szczególnie skuteczna w walce ze stresem długotrwałym, który może prowadzić do powstawania różnego rodzaju dolegliwości np. nadciśnienie, nerwobóle, ogólne znużenie i wiele innych.

 

W Tradycyjnej Medycynie Chińskiej, Ashwagandha stosowana jest do wzmacniania funkcji wątroby i nerek (wg. TMC nerki osłabia poczucie lęku, strachu i stres, a wątroba reaguje na złość i gniew, co również powoduje sytuacje silnie stresowe). Po za tym do poprawy funkcjonowania mózgu, wzmacniania układu nerwowego, poprawy pamięci, sprawności seksualnej, regulacji snu i systemu hormonalnego. Ponad to wzmacnia system immunologiczny i hamuje siwienie włosów (wspomaga nerki).

 

Jako, że zwiększa wydolność fizyczną i psychiczną (poprawia koordynację psychomotoryczną i zmniejsza czas reakcji) jest chętnie używana przez sportowców.

 

Polska nazwa rośliny - Witania ospała – Withania somnifera. Należy do rodziny psiankowatych – Solanaceae. Dorasta do 150 cm wys. Witania występuje w Południowej Azji, południowo-wschodniej części Europy oraz w Afryce (Egipt)

 

Suplement diety.
Produkt nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety.
Zalecana dawka: 2 kapsułki dziennie.
Sposób użycia: 1 kapsułka dwa razy dziennie przed posiłkiem.
Przechowywać w suchym i chłodnym miejscu z dala od dzieci.
Nie przekraczać zalecanej dawki dziennej.
Suplement polecany dla osób powyżej 14 roku życia.

 

Kraj pochodzenia: Indie


Produkt ten nie jest lekiem i nie zastąpi specjalistycznego leczenia medycznego.
W razie jakiejkolwiek choroby, dolegliwości i złego samopoczucia należy udać się do lekarza w celu przeprowadzenia badań, uzyskania diagnozy i fachowego leczenia!

Uwaga: Zawsze, przed podejmowaniem jakiejkolwiek kuracji i w trakcie jej przebiegu należy informować o tym lekarza lub wykwalifikowanego naturoterapeutę, najlepiej gdy ich wiedza i doświadczenie zostały wcześniej zweryfikowane.!