BIO Galgant (Alpinia officinarum) - mielony korzeń 100g

Preloader

Ekologiczny, sproszkowany korzeń galgantu 100g

Galgant (Alpinia officinarum) pochodzi z krajów basenu Morza Śródziemnego, jest rośliną, którą opisywała i stosowała w swym systemie medycznym św. Hildegarda z Bingen.
Obecnie wielu lekarzy (zwłaszcza niemieccy), którzy stosują w swojej praktyce lekarskiej zasady i metody Medycyny Św. Hildegardy określa następujące działanie galgantu.

  1. Rozkuczowe (Pomaga na kurcze żołądka i jelit - Syndrom Roemhelda, skurcze powstałe w wyniku zaburzeń (dolegliwości) miesiączkowych.
  2. Nasercowe (Bóle, skurcze i osłabienie serca)
    Zawarte w Galgancie ostre substancje czynne rozszerzają skurczone naczynia wieńcowe serca, dostarczając równocześnie zwiększoną ilość tlenu i powodują dokrwienie mięśnia sercowego. Zachodzi tu tzw. Odruch językowo-sercowy efektem czego jest ustąpienie bólu serca i normalizacja ciśnienie tętniczego.
  3. Normalizujące układ pokarmowy.Przeciwdziała wzdęciom i mdłościom.
  4. Wzmacniające (witalizujące) serce i układ krążenia.
  5. Przeciwzapalne (Niesie pomoc w bólach reumatycznych i rwie kulszowej.

Stosowanie: Profilaktycznie można go dodawać (szczyptę) do potraw, na chleb lub szczyptę na język po jedzeniu. W bólach szczyptę na język, jeśli po kilku minutach (ok. 5 minut) ból nie ustąpi znów należy szczyptę umieścić na języku i ponownie po ok. 5 minutach. Niech proszek z rośliny rozpuszcza się na języku (Odruch językowo-sercowy).
Zaradczo dla wzmocnienie układu odpornościowego, zwłaszcza w sezonie jesienno-zimowym, jak również w czasie przeziębienia można galgant dodawać do herbaty z sokiem malinowy lub do soku rozcieńczonego wodą.

Galgant swym smakiem przypomina imbir, dlatego może być używany w kuchni podobnie.
Dobrze jest go włączyć do używanych przez nas przypraw z korzyścią dla naszego zdrowia.

Produkt ten nie jest lekiem i nie zastąpi specjalistycznego leczenia medycznego.
W razie jakiejkolwiek choroby, dolegliwości i złego samopoczucia należy udać się do lekarza w celu przeprowadzenia badań, uzyskania diagnozy i fachowego leczenia!

Uwaga: Zawsze, przed podejmowaniem jakiejkolwiek kuracji i w trakcie jej przebiegu należy informować o tym lekarza lub wykwalifikowanego naturoterapeutę, najlepiej gdy ich wiedza i doświadczenie zostały wcześniej zweryfikowane.!