Bertram ostry (Anacyclus pyrethrum) - mielony korzeń 100 kapsułek

Preloader

Bertram ostry (Anacyclum pyrthrum)- sproszkowany korzeń 100 kapsułek

Bertram jest rośliną występującą w arabskich krajach śródziemnomorskich i na Kaukazie. 
W Europie jedynie jako roślina uprawna. 

Na szczególne właściwości tej niezwykłej, podobnej do rumianku rośliny, zwróciła uwagę średniowieczna mistyczka, lekarka, malarka i kompozytorka - Hildegarda Von Bingen.
Mniszka i przeorysza klasztoru w Niemczech.
Zbudowała system medyczny oparty na prawie 4 żywiołów, opisując w swoim dziele "Phisica", oddziaływanie na organizm człowieka pożywienia, ziół i kamieni (minerałów).
Współcześnie wielu lekarzy (zwłaszcza w Niemczech) nawiązuje do jej dzieła, stosując założenia medyczne tej niezwykłej zakonnicy. 
Również współczesne badania potwierdzają zdrowotne właściwości roślin polecanych przez średniowieczną lekarkę.
Oto co św. Hildegarda pisała o Bertramie:
"Bertram ma w sobie umiarkowane i suche ciepło i z powodu tego dobrego zrównoważenia cechuje go czystość i moc lecznicza we wszystkich chorobach...dobrze zrobi zdrowemu człowiekowi, zmniejszając substancje gnilne (substancje trujące i niestrawione resztki pokarmu), budując dobrą krew i jasność umysłu...Jednak i choremu...przywraca siły (temu, który już zupełnie podupadł na zdrowiu i utracił wagę z powodu choroby).
Daje dobre trawienie nie pozostawiając niczego, co nie zostałoby strawione...Stwarza w człowieku czyste soki (stosowany regularnie zmniejsza zaflegmienie w głowie -przeziębienia, zatoki )...stwarza w człowieku czyste oczy (zaćma, osłabienie wzroku)"
Bertram stosowany jest również w Ajurwedzie - hinduskim systemie medycznym oraz w rosyjskiej medycynie ludowej jako skuteczny środek wzmacniający system nerwowy, poprawiający sprawność umysłową. Na poprawę pamięci, koncentracji i umiejętności intelektualnych. W celu dokrwienia mózgu, ochrony przed i leczenia przedwczesnej demencji i choroby Alzheimera. Stosowany jest również w leczeniu epilepsji i paraliżu po udarach mózgu oraz w trudnościach w mówieniu.Współczesne badania potwierdziły skuteczność Bertramu w: 
1. Malarii i AIDS i kleszczowym zapaleniu mózgu, a to za sprawą wpływu Bertramu na normalizację hemoglobiny i zwiększanie ilości leukocytów.
2. Poprawie sprawności systemu nerwowego
3. Przyswajaniu potrzebnych do życia substancji odżywczych z pożywienia (białka tłuszcze, węglowodany, witaminy i minerały).
4. Usuwaniu zaflegmienia w głowie i płucach (kaszel, katar, astma, fibrynoza).
5. Usuwaniu złogów odkładających się w oczach, zaburzających zdolność widzenia w soczewce. Przywraca często możliwość czytania.

Stosowanie: Aby skorzystać z właściwości tej rośliny należy ją codziennie stosować jako przyprawę dodawaną do jedzenia lub 1-2 kapsułki 3 razy dziennie.
Bertram posiada nieco ostry smak.

1 kapsułka zawiera 250 mg sproszkowanego korzenia bertramu.

Produkt ten nie jest lekiem i nie zastąpi specjalistycznego leczenia medycznego.
W razie jakiejkolwiek choroby, dolegliwości i złego samopoczucia należy udać się do lekarza w celu przeprowadzenia badań, uzyskania diagnozy i fachowego leczenia!

Uwaga: Zawsze, przed podejmowaniem jakiejkolwiek kuracji i w trakcie jej przebiegu należy informować o tym lekarza lub wykwalifikowanego naturoterapeutę, najlepiej gdy ich wiedza i doświadczenie zostały wcześniej zweryfikowane.!