Orzechy Piorące - bezpieczne, tanie i wydajne 0,5 kg.

No image set
ManufacturerBioVitus

Sales price 21,00 zł
Sales price without tax 21,00 zł
Tax amount

Preloader

Orzechy Piorące - bezpieczne, tanie i wydajne 0,5 kg.

 

Łupiny orzechów piorących - detergent, który daje natura.
Orzechy piorące (Sapindus mukorossi) pochodzą z Indii i Nepalu, gdzie od wieków były używane jako środek piorący oraz zmiękczający i czyszczący wodę.
To saponina powoduje, że łupiny tych orzechów wykorzystuje się do prania, odtłuszczania, oczyszczania i mycia, a przy tym, mycia skutecznego, a za razem delikatnego i w pełni ekologicznego, ponieważ naturalne saponiny mają działanie antystresowe a po dostaniu się do kanalizacji, czy wprost do gleby, rozkładają się w sposób naturalny, niszcząc jeszcze przez jakiś czas patologiczną florę bakteryjną.
Saponina to klejąca substancja, która w kontakcie z wodą wytwarza naturalne mydło i tworzy wraz z nią delikatny roztwór mydlany, w takiej postaci bezzapachowy. Dlatego jeśli ktoś woli, może dodać niewielką ilość olejku zapachowego np. lawendowy, ma przyjemny świeży zapach i dobry wpływ na skórę. (Oczywiście pod warunkiem, że osoby, których rzeczy są prane lub myte nie są na olejek uczulone).
Saponiny występujące w orzechach piorących wykorzystywane są w Ayurwedzie i innych wschodnich systemach medycznych jako składnik wielu mieszanek ziołowych, również w celu oczyszczania, ochrony i regeneracji narządów wewnętrznych człowieka.
Zastosowanie orzechów piorących:
Pranie w pralce
 6 pokruszonych łupin włożyć do woreczka, dobrze zawiązać i wrzucić bezpośrednio do pralki z ubraniami. Prać w około 30oC - 90oC.
Do białych tkanin dodać 1,5 łyżki sody oczyszczonej, aby uzyskać śnieżno białą barwę.
Pranie ręczne
 3 - 4 pokruszone łupiny orzecha włożyć do gorącej wody i trzymać przez około 15 min. Odczekać do schłodzenia wody i zacząć ręczne pranie.
Mycie naczyń w zmywarce
 5 - 6 połówek orzechów włożyć do woreczka i położyć w zmywarce. Przy mocno tłustych naczyniach wskazane jest dodanie 50% używanego wcześniej środka.
Czyszczenie srebra i złota
 2-3 połówki orzeszków luźno lub w woreczku namaczać przez 45 minut w 150 ml. gorącej wody. Następnie nasączone łupiny potrząsać do uzyskania piany. Naczynia i ozdoby można czyścić bezpośrednio łupinkami lub całym woreczkiem.
Jeśli zabrudzenia są w miejscach ciężko dostępnych należy sporządzić wywar: 8 łupinek gotować w 100 ml. wody przez około 5 minut. Następnie ostudzić i wcisnąć sok z połowy cytryny.
Tak sporządzonym wywarem przy pomocy miękkiej szczoteczki do zębów można można doczyścić silnie zabrudzoną biżuterię, sztućce i różne małe elementy.
Wywar do sprzątania
 Gotowy roztwór z orzechów może służyć jako świetny środek czyszczący.
Nadaje się do każdego pomieszczenia (można nim sprzątać toaletę, umyć podłogi, okna i meble).
Wywar można przechowywać maksymalnie 10 dni w chłodnym miejscu.
Pielęgnacja zwierząt
 
doskonale nadają się do tego celu dlatego, ze nie tylko są w pełni bezpieczne i delikatnie myją, ale również posiadają właściwości insektobójcze przynosząc przy tym ulgę naszym czteronożnym, futrzastym przyjaciołom.
Mycie włosów:
Wywar z orzechów piorących posiada właściwości przeciwłupierzowe, kojące i łagodzące.
Szczególnie zalecany dla osób cierpiących na alergię, mających wrażliwą skórę.
Nadaje włosom połysk i poprawia ich ogólną kondycję, sprawia, że łatwo się rozczesują i na dłużej pozostają czyste.
Jak długo można używać orzechów piorących?
łupiny orzechów są bardzo wydajne i wartościowe, pranie staje się ekonomiczne i oszczędne, tych samych orzechów można używać około 4 razy.
Orzechy tracą swoje właściwości po wypłukaniu się saponiny.
Aby sprawdzić czy się pienią należy potrzeć mokre łupiny  lub obserwować ich zmieniający się odcień. Z początku mają brunatno-brązową barwę, która staje się coraz jaśniejsza.
0,5 kg. orzechów wystarcza na około 80-90 prań.

There are yet no reviews for this product.