Turmalin czarny (Wielofunkcyjny, alkalizujący granulat turmalinowo-ceramiczny).

Preloader

Granulat z turmalinu i specjalnej ceramiki emituje naturalne promieniowanie w dalekiej podczerwieni FIR (Far Infraret Radiation), długość fali FIR 30 µm – 1000µm. Następuje zjawisko aktywacji wody, jeśli regularnie dostarczamy organizmowi takiej aktywowanej wody następuje samoregulacja na poziomie komórkowym, co wiąże się z działaniem przeciwzapalnym, detoksykacyjnym i ogólnie przeciwbólowym.

Następuje stymulacja immunologiczna organizmu, lepsza komunikacja międzykomórkowa i lepsze natlenienie.

Granulat turmalinowo-ceramiczny powoduje rozbicie większych klastrów wody na znacznie mniejsze oraz ich uporządkowanie, a to oznacza, że zachodzi proces strukturyzacji wody.

Granulat posiada właściwości antybakteryjne, wydatnie zmniejsza utlenialność wody i alkalizuje ją zmieniając jej pH w zakresie 7,5 – 9,5 oraz uwalnia mikroelementy.
Granulat ten jonizuje wodę jonami ujemnymi na poziomie do 2000 jonów ujemnych NI (Negative Ion).
Regularne picie wody kontaktującej się z turmalinowo-ceramicznym granulatem odkwasza organizm, wzmacnia układ odpornościowy, oczyszcza, wspomaga leczenie i ogólną kondycję organizmu.

Może być stosowany wraz z czarnym krzemieniem, szungitem, kryształem górskim. Równocześnie lub z każdym minerałem z osobna.

Uwaga: Przed pierwszym użyciem granulatu, należy go dwa razy przepłukać w czystej wodzie.
Woda nie może zawierać zanieczyszczeń w postaci siarkowodoru.

Praktyczna rada: Można umieścić granulat w zaparzaczu do herbaty.

Ceramiczny granulat turmalinowy 30g, przeznaczony do wody w ilości 300 ml.
Czas oczekiwania od 5 minut. Dłuższy czas oczekiwania – woda bardziej alkaiczna i z mniejszym ORP (posiada większą zdolność do wychwytywania wolnych rodników).