Chalcedon niebieski, Agat niebieski

Preloader

Chalcedon niebieski, agat niebieski – jest niebieską odmianą chalcedonu.
Chalcedon jest skrytokrystaliczną krzemionką (SiO2) o włóknistej strukturze zbudowanej z kwarcu i moganitu.

Nazwa chalcedon pochodzi o miasta Chalkedon leżącego nad Bosforem.

Grupa krzemianów

Twardość w skali Mohsa 6,5 – 7

Ciężar właściwy 2,5

Atrakcyjny kamień jubilerski do wyrobu różnej biżuterii, używany również w celach kolekcjonerskich i jako piękny kamień dekoracyjny.
Ceniony przez litoterapeutów i ezoteryków. Był również dostrzeżony i ceniony przez św. Hildegardę z Bingen, średniowieczną zakonnicę, przeoryszę klasztoru, ale przede wszystkim wspaniałą kobietę o wielu talentach mistyczkę, która była lekarzem, malarką i kompozytorką niezwykłej muzyki.

Oddziaływanie

Strefa fizyczna:

Litoterapeuci uważają, że chalcedon niebieski wspomaga gardło, struny głosowe, w przypadku chrypki. Uważa się, iż jego subtelne wibracje działają korzystnie na gruczoł tarczycy. Potrafią wnieść odprężenie i spokój co pozwala wyciszyć nerwy.

W średniowieczu chalcedon używano do ogólnego wzmocnienia organizmu, dla rozproszenia melancholii i łagodzenia gorączki.
Współcześnie stosowany jest do odnowy skóry i regeneracji złamanych kości. Łagodzi zmęczenie oczu (stosowany w postaci eliksiru). Jest pomocny przy jąkaniu, artretyzmie i zatrzymaniu płynów.

Według św. Hildegardy można go użyć w celu uspokojenia, ponieważ jego subtelne energie zwalczają stres i stany depresyjne.

Strefa emocjonalna:

Chalcedon niebieski emituje wibracje, które łagodzą i uspokajają, dlatego wskazany jest zwłaszcza tym osobom, które szybko popadają w irytację. Wzbudza w nich opanowanie i rozwija umiejętność zgodnego życia. Wzbudza wewnętrzną inspirację i za sprawą oddziaływania na czakrę gardła sprawie, iż nagromadzone i przetransformowane w nas informacje potrafimy wyrażać spokojnie i ekspresyjnie. Pomaga w wypowiedzi i w ogóle w wyrażaniu siebie na zewnątrz. Wspomaga również talent oratorski i komunikację na poziomie duchowym. Dlatego śmiało można powiedzieć, że chalcedon niebieski jest kamienie komunikacji.

Podnosi również poziom duchowej wrażliwości.

Czakramy:

Czakra gardła

Znaki zodiaku:

Bliźnięta, ryby, rak.