OBSYDIAN ŚNIEŻNY (Izofir) surowy

Preloader

Jest to odmiana obsydianu czarnego zawierającego białe krystality układające się w kształt płatków śniegu lub kwiatów.
Obsydian był cenionym, przez starożytne cywilizacje, materiałem służącym do wyrobu narzędzi rytualnych oraz codziennego użytku, jak noże, zwierciadła, rzeźby, ozdoby i broń. Odkryto również narzędzia chirurgiczne wykonane z obsydianu.

Szkliwo wulkaniczne
Twardość w skali Mohsa 5 – 5,5
Ciężar właściwy 2,5 – 2,6

Obsydian śnieżny używany jest do wyrobu biżuterii, kamiennej galanterii, jako kamień dekoracyjny. Posiada też znaczenie dla kolekcjonerów.

Oddziaływanie

Strefa fizyczna:
Obsydian śnieżny pomocny jest w schorzeniach układu pokarmowego, zwłaszcza żołądka. Pomaga likwidować zaburzenia trawienne i kolki jelitowe, zwłaszcza u dzieci.
Korzystnie wpływa na zatoki, odblokowuje kanały energetyczne, a w szczególności łączące głowę z brzuchem. Reguluje i harmonizuje męski układ rozrodczy. Korzystnie wpływa również na żyły, kości, skórę oraz wzrok. Wspomaga w objawach dyskalkulii (trudności w wykonywaniu obliczeń matematycznych i zapamiętywaniu liczb). Pomaga również w odtruciu.

Strefa mentalna/psychiczna/energetyczna:
Obsydian ten pomaga przezwyciężyć własny gniew i niechęć. Pomaga też „uruchomić” w sobie altruizm i chęć niesienia pomocy innym. Pozwala też na chęć zagłębiania się w samotności pozwalającej na lepsze skupienie na tym co ważne.

Czakramy:
Czakra I (podstawy) – (Najlepiej z kryształem górskim na czakrze korony).

Znaki zodiaku:
Panna, skorpion, koziorożec.