Fluoryt szlifowany

Preloader

Fluoryt – nazwa pochodzi od łacińskiego słowa fluere, co oznacza płynąć. Od jego nazwy pochodzi nazwa pierwiastka fluoru i zjawiska fluorescencji (świecenie w ultrafiolecie).

Fluoryt to kamień występujący w wielu kolorach, a także kolorowy tzw. fluoryt tęczowy.

W dzisiejszych czasach fluoryt ma bardzo szerokie zastosowanie przemysłowe. Służy do produkcji kwasu fluorowodorowego, tworzyw sztucznych, w przemyśle szklarskim, ceramicznym, optycznym (produkcja soczewek), chemicznym (produkcja emalii), w metalurgicznym (jako topnik przy pozyskiwaniu aluminium).

Fluoryt ma też duże znaczenie naukowe i kolekcjonerskie, służy też jako kamień jubilerski, rzeźbiarski i ozdobny.

Grupa halogenków

Twardość w skali Mohsa 4

Ciężar właściwy 3,1 – 3,2

Oddziaływanie

Strefa fizyczna:

Uważa się, że fluoryt równoważy półkule mózgowe, wywiera korzystny wpływ na serce, śledzionę i naczynia krwi (trzeciego oka krwionośne, kości i zęby. Wspomaga odtrucie organizmu, przy przeziębieniach i infekcjach wirusowych. Ma pomagać również w zaburzeniach łaknienia, jak anoreksja i bulimia.

Strefa mentalna:

Wspomaga kontakt z intuicją, zamieniając płynące przez nią sygnały w informacje zrozumiałe dla naszego umysłu, pomaga również skupić umysł. Dlatego przydatny jest w chwilach umysłowego zamętu. Równoważy półkule mózgowe, uwrażliwiając na subtelne energie, co pozwala nam na dostrzeganie tego co na pierwszy „rzut oka” jest niewidoczne.

Fluoryt to kamień wspomagający pracę z grupami.

Czakramy:

W zależności od koloru.
Czakra brwi (trzeciego oka), gardła, serca, korony i splotu.

Znaki zodiaku:

W zależności od koloru.

Koziorożec, ryby, lew.