Promocja do
0
Twój koszyk
  • Brak produktów

Agat szlifowany

  • Czas wysyłki: 12h
  • Marka:
  • 7,50zł

  • Netto: 6,10zł

Ilość

agat chalcedon


Agat – nazwa pochodzi od greckiego słowa agathos – dobry oraz od nazwy rzeki znajdującej się w południowej Sycylii - Achates (dzisiaj zwana Dirillo), gdzie wydobywano agaty już w starożytności.


Agaty powstają w tzw. geodach, są odmianą chalcedonu, a ich cechą charakterystyczną są liczne kolorowe, naprzemianległe pasma.
Jego skład to głównie krzemionka (SiO2) z wtrąceniami innych minerałów.


Grupa krzemianów

Twardość w skali Mohsa 6,5 – 7
Ciężar właściwy 2,6


Agat ceniony był już w starożytności. Wykonywano z niego wisiory, brosze, ale i również pieczęcie w starożytnej Babilonii i Persji. W Grecji i Rzymie wykonywano sygnety, jedne i drugie miały na celu identyfikację i mówiły o przynależności np. rodowej. Kamień ten służył też do wykonywania przedmiotów sakralnych. Rzemieślnicy i artyści sięgali po niego chętnie również w okresie baroku. Świadczy o tym choćby sekretarzyk króla Jana III Sobieskiego, który można zobaczyć w Wilanowie.
Współcześnie poza jubilerstwem i zdobnictwem agaty stosuje się w mechanice precyzyjnej, do wyrobu łożysk, elementów wag, materiałów ściernych i polerskich. Ma też swoje zastosowanie w kuchni, jako moździerz.


Oddziaływanie


Strefa fizyczna:
Jego wibracje dobrze wpływają na kobiety w ciąży oraz narządy rozrodcze.
W średniowieczu używane były do wspomagania procesu leczenia infekcji połączonych z gorączką, na epilepsję i lunatykowanie.
Św. Hildegarda z Bingen zalecała kłaść na ciało w okolicy serca płytkę agatową dla wzmocnienia i uspokojenia tego narządu.
Współcześni litoterapeuci stosują agat w bólach głowy, w niedomaganiach układu trawiennego (trzustka, okrężnica, żołądek, jelita). Jego wibracje mają też korzystnie wpływać na układ krążenia, limfatyczny i zmysł wzroku.


Strefa mentalna:
Większość ezoteryków, również tych dawnych, i litoterapeutów uznaje, iż wibracje agatu zapewniają nam emocjonalne bezpieczeństwo, nawet gdy znajdujemy się we współczesnym świecie pełnym pokus, jego subtelne energie pomagają nam zachować stałość, spokój, wytrwałość, odwagę i wierność (zwłaszcza sobie). Wzmacniają aurę chroniąc przed niepożądanymi wpływami, co daje nam swego rodzaju tarczę. Co w efekcie wzmacnia w nas optymizm i daje poczucie bezpieczeństwa.


Czakramy:
W zależności od koloru.


Znaki zodiaku:
Byk, skorpion, bliźnięta.


Copyright © by BioVitus

Tekst ten na mocy ustawy o ochronie praw autorskich należy do firmy BioVitus.

Kopiowanie rozpowszechnianie całości lub fragmentów tekstu, bez zgody właściciela zabronione.


Opinie klientów

0.0

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby wystawić ocenę

Zapytanie o produkt

Jeśli masz jakieś pytania dotyczące produktu napisz do nas