Promocja do
0
Twój koszyk
  • Brak produktów

Agat mszysty szlifowany

  • Czas wysyłki: 12h
  • Marka:
  • 7,50zł

  • Netto: 6,10zł

Ilość


Agat Mszysty – nazwę zawdzięcza inkluzjom chlorytu i hornblendy, które tworzą efekt zatopionego mchu w chalcedonie. Wtrącenia tlenku żelaza nadają zabarwienie czerwonobrązowe.


Występuje jako wypełnienie szczelin lub w złożach wtórnych jako otoczak.


Jego skład, podobnie jak wszystkich agatów, to głównie krzemionka (SiO2), oprócz wymienione wcześniej inkluzje.


Grupa krzemianów

Twardość w skalo Mohsa 6,5 – 7
Ciężar właściwy 2,58 – 2,54


Agat mszysty używany jest do wyrobu wisiorów, amuletów i pierścieni.
Znają go i używają litoterapeuci i ezoterycy. Był szczególnym kamieniem dla Indian, którzy dostrzegali w nim łącznika z tym co dawało im podstawy ziemskiej egzystencji. Z Przyrodą.


Oddziaływanie


Strefa fizyczna:


Wibracje Agatu mszystego wspomagają odtrucie i oczyszczenie organizmu, co wiąże się z infekcjami grzybiczymi i schorzeniami skóry. Agat mszysty korzystnie wpływa na odporność i wiąże się to z z grypą i przeziębieniami. Poza tym wspomaga trawienie, oczy i niweluje skutki odwodnienia.


Strefa emocjonalna:


Subtelne energie, które delikatnie roztacza agat mszysty pomagają nam dostrzec wspólnotę z całym światem przyrody wzmacniając nasz wewnętrzny związek z wszystkimi istotami zamieszkującymi naszą planetę. Pomaga nam zrozumieć, iż każda istota ma swoje miejsce w tym wspaniałym organizmie jakim jest nasza Ziemia. Równocześnie wzbudza świadomość, że pozostając w harmonii z procesami i zjawiskami przyrody możemy dostąpić stanu spokoju i poczucia sprawczej siły płynących z tej harmonii. Co za tym idzie wspomaga uwalniać napięcia i ukryte emocje, które prowadzą do stresu.

Agat mszysty w szczególny sposób jednoczy ze światem roślin, dlatego nazywany jest czasem „kamieniem ogrodników i zielarzy.”

Czakramy: Czakra serca

Znaki zodiaku: Byk, bliźnięta, lew, panna, skorpion, strzelec.

Uwaga: W myśl obecnie obowiązującego prawa i wiedzy naukowej, prezentowany przez nas kamień nie jest lekiem, dlatego zawsze w razie złego samopoczucia należy udać się do lekarza w celu postawienia diagnozy i fachowego leczenia. podane opisy mają tylko i wyłącznie charakter informacyjny!

Copyright © by BioVitus

Tekst ten na mocy ustawy o ochronie praw autorskich należy do firmy BioVitus.

Kopiowanie rozpowszechnianie całości lub fragmentów tekstu, bez zgody właściciela zabronione.Opinie klientów

0.0

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby wystawić ocenę

Zapytanie o produkt

Jeśli masz jakieś pytania dotyczące produktu napisz do nas