Promocja do
0
Twój koszyk
  • Brak produktów

Palo Santo - naturalne kadzidło 20g

  • 24,00zł 25,78zł

  • Netto: 19,51zł

Ilość

palo santo kadzidło bursera graveolens

Palo Santo (Nazwa pochodzi z j. Hiszpańskiego i oznacza „Święte Drzewo)
Bursera graveolens – nazwa łacińska rośliny.

Ojczyzną tego niezwykłego drzewa jest Peru i Ekwador, rośnie na terenie tropikalnych suchych lasów, również w Wenezueli, Kolumbii, Panamie, Kostaryce, Nikaragui, Gwatemali i na Wyspach Galapagos.
Od dawna używane jest przez rdzenną ludność tych terenów w celach leczniczych, oczyszczających i rytualnych. Wiele wskazuje na to, że cenione było przez starożytne Imperium Inków.
Do celów leczniczych od wielu lat wykorzystuje się drewno, żywicę i olejek, stosowane gównie w leczeniu bólu i stresu oraz do usuwania niepożądanej i niebezpiecznej energii.
Aromat Palo Santo jest relaksujący dlatego używa się go do łagodzenia stresu, Indianie Południowej Ameryki oczyszczają nim umysł i ciało. Ma to pewne uzasadnienie we współczesnej nauce, gdyż olejki eteryczne tego drzewa zawierają w swoim składzie limonen wykazujący działanie przeciw stresowe i przeciw lękowe.

Mimo dużej popularności, a więc i zapotrzebowania na „Święte Drzewo” nie istnieje obecnie zagrożenie tej rośliny. Rząd Peru opracował zasady prawne do pozyskiwania drewna, które uzyskuje się tylko z opadłych gałązek i przewróconych, starych drzew. Pomaga w tym również tradycja i stara wiedza, według której aby drewno uzyskało lecznicze i magiczne właściwości musi umrzeć naturalnie i leżeć nie ruszane przez co najmniej 4 lata. Obserwacje wykazały, że po tym czasie w drewnie zachodzą odpowiednie reakcje chemiczne dzięki którym zapach jest spotęgowany a duch drzewa jest na tyle silny by roztaczać ochronną opiekę.
Sposób użycia:
Drewno Palo Santo w formie szczapek (patyczków) pali się jak kadzidło, wystarczy podpalić jeden patyczek, odczekać około 20-30 sekund, następnie zgasić płomień i okadzać żarzącym się patyczkiem. Należy przy tym zachować szczególną ostrożność i dystans od łatwopalnych przedmiotów.
Drewno Palo Santo, jako kadzidło jest bardzo wydajne, ponieważ można go łatwo zgasić i używać ponownie.


Specyfikacja:

Masa netto: około 20g 
Opakowanie: foliowe, zgrzewane - zabezpiecza przed utratą aromatu.

Kraj pochodzenia: Peru

Opinie klientów

0.0

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby wystawić ocenę

Produkty powiązane

Zapytanie o produkt

Jeśli masz jakieś pytania dotyczące produktu napisz do nas