Promocja do
0
Twój koszyk
  • Brak produktów

Bursztyn bałtycki (Sukcynit)

  • Czas wysyłki: 12h
  • Marka:
  • 11,00zł

  • Netto: 8,94zł

Ilość

bursztyn sukcynit


Bursztyn Bałtycki (Jantar, Sukcynit, „Bałtyckie złoto”) – odmiana bursztynu, która powstała w eocenie z żywicy drzew, jakie to drzewo, naukowcom nie udało się jednoznacznie ustalić. Najczęściej w literaturze podawany jest Pinus succinifera (Drzewo bursztynodajne, rodzina sosnowatych).Minerał pochodzenia organicznego powstały ze skamieniałej żywicy drzew iglastych.
Twardość w skali Mohsa 2 – 3
Ciężar właściwy 0,9 – 1,1


Bursztyn w swoim chemicznym składzie nie jest jednorodny. Składa się on z węgla (61-81%), wodoru (8,5-11%), tlenu (ok. 15%) oraz czasami siarki, jako składnik wtórny do kilku procent. W bursztynie znajdują się również inne pierwiastki i minerały.
Bursztyn bałtycki jako jedyny wśród żywic kopalnych zawiera dużo, bo aż 3 -8% kwasu bursztynowego, substancji która posiada szereg właściwości leczniczych.


Bursztyn jest ciepły, po potarciu ładuje się ujemnie. Palony przypomina zapachem kadzidło.
Kamień ten był bardzo ceniony przez starożytnych, uważa się, że to jego uroda sprawiała, iż już od V w. p.n.e. Rzymianie sprowadzali go słynnym szlakiem bursztynowym, ale nie koniecznie uroda tego kamienia decydowała o dalekich wyprawach, tylko jego właściwości zdrowotne. 
Swoją drogą zaskakujący jest fakt, że potężni Rzymianie, wyprawiali się po cenny Jantar do „dzikich i niezorganizowanych” Słowian, prowadząc z nimi handel, zamiast najechać i podbić ziemie Słowian. Świadczyć to może o jednym. Słowianie zamieszkujący w tamtym czasie obecne terytorium Polski byli doskonale zorganizowani i posiadali potęgę militarną, która skutecznie odstraszała ekspansywnych Rzymian.
Obecnie bursztyn wykorzystywany jest w przemyśle farmaceutycznym, kosmetycznym i jubilerstwie oraz jako cenne okazy kolekcjonerskie, zwłaszcza te z inkluzjami (zatopionymi w bursztynie owadami i roślinami). Taki bursztyn stanowi również cenne znalezisko dla naukowców.


Oddziaływanie (właściwości)


Strefa fizyczna:
Bursztyn korzystnie oddziałuje na układ trawienny (równoważy funkcje wątroby i woreczka żółciowego, zaburzenia jelitowo-żołądkowe, zaparcia – jako eliksir), układ oddechowy (astma, niedomagania oskrzeli). Wspomaga gojenie ran pooperacyjnych, odtrucie organizmu, nerki i układ hormonalny, bywa pomocny w infekcjach bakteryjnych. Usprawnia siły obronne organizmu.

Znane jest zastosowanie bursztynu, za sprawą Franciszkanina o. Klimuszki, w postaci nalewki bursztynowej, skutecznej przy przeziębieniach, infekcjach wirusowych, problemach z płucami, bólach głowy, reumatycznych oraz na niedomagania serca.


Strefa mentalna/psychiczna/energetyczna:
Bursztyn, dla Słowian, miał nie tylko znaczenie ozdobne, ale przede wszystkim jego subtelne, słoneczne wibracje sprzyjały radości i optymizmowi oraz, jako kadzidło, odpędzał złe duchy i fałszywych przyjaciół.

Miał przynosić szczęście i ochronę wojownikom.
Przywraca równowagę energetyczną (yin-yang), pomocny w blokadach emocjonalnych. Wzbudza w nas ufność, co jest niezbędne do tego aby uruchomić wewnętrzne siły samouzdrawiania. Otwiera na wewnętrzne zrozumienie.
Symbolizuje odnowę przysięgi małżeńskiej.


Czakramy:
Czakra splotu słonecznego.


Znaki zodiaku:
Lew, wodnik ,bliźnięta, panna.


Copyright © by BioVitus

Tekst ten na mocy ustawy o ochronie praw autorskich należy do firmy BioVitus.
Kopiowanie rozpowszechnianie całości lub fragmentów tekstu, bez zgody właściciela zabronione.

Opinie klientów

0.0

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby wystawić ocenę

Zapytanie o produkt

Jeśli masz jakieś pytania dotyczące produktu napisz do nas