• Wahadło - Kwarc różowy, kula

KWARC RÓŻOWY – nazwę swoją zawdzięcza zabarwieniu. Jest odmianą kwarcu.

Barwa tego minerału wywołana jest śladowymi ilościami manganu lub tytanu i jest różowa, różowoczerwona albo rzadziej brzoskwiniowa.


Kwarc różowy posiada niesłabnące zainteresowanie kolekcjonerów, znajduje też szerokie zastosowanie jako kamień ozdobny i do wykonywania biżuterii oraz kamiennej galanterii. Istnieją dowody na to, że do wyrobu biżuterii używano go już 2000 lat temu. Dawniej służył również do wyrobu pieczęci.


Gromada krzemianów
Twardość w skali Mohsa 7.
Ciężar właściwy 2,5 – 2,7.


Oddziaływanie


Strefa fizyczna:

Kwarc różowy posiada subtelne wibracje, które wpływają uspokajająco i łagodząco na serce (najbardziej skuteczne przy psychosomatycznych dolegliwościach powstałych na skutek urazów emocjonalnych). W chorobach Alzheimera i Parkinsona, również przy otępieniu starczym, wspiera centralny układ nerwowy. Łagodzą dolegliwości bólowe, szczególnie bóle klatki piersiowej, nerwobóle, migrenowe bóle głowy i skurcze menstruacyjne. Kwarc różowy swoimi wibracjami dobrze wpływa na cykl menstruacyjny, na menopauzę, na gruczoły nadnerczy, nerki (najlepiej z jadeitem) i śledzionę. Przyspiesza gojenie ran pooperacyjnych. Dobrze wpływa na skórę, tkanki bliznowate, różne rodzaje oparzeń. Korzystnie wpływa na cerę. Płuca (wraz z czaroitem), nadmiar płynów (wraz z jadeitem). Wzmacnia potencję i płodność u mężczyzn.


Strefa mentalna/psychiczna/energetyczna:
Bez wątpienia minerał ten zasługuje na miano „Kamienia miłości i artystów”.
Kwarc różowy poprzez swoje wibracje sprzyja miłości, poprzez wzbudzanie łagodności i czułości. Wspomaga bezinteresowną miłość do ludzi i siebie samego. Zachęca do wybaczania sobie i innym i ułatwia te procesy. A następstwem tego jest odzyskanie zaufania do siebie i innych. Jest również afrodyzjakiem. Rozwija kreatywność i wyobraźnie, przyczynia się do twórczego myślenia (wspiera artystów zwłaszcza pisarzy, poetów, muzyków i plastyków). Wspomaga żeńską energię i te właśnie aspekty osobowości, dlatego łagodzi gniew, fobie i zazdrość. Ponad to działa jak balsam na lęki, strach, żal, odrzucenie, brak akceptacji i samoakceptacji, uczucie zranienia emocjonalnego, emocjonalne nadużycia, blokady, emocjonalną przemoc, traumy i uwarunkowania oraz nieprzystosowanie. Wspomaga w uporaniu się z doświadczeniami i nieodreagowanymi emocjami z dzieciństwa oraz wszelkim niepotrzebnym bagażem emocjonalnym. Wspiera rozładowanie napięcia, niweluje nadmierne przewrażliwienie, niepokój. Pomaga zapanować nad niekontrolowanymi nastrojami. Łagodzi stres (wraz z czaroitem),pomaga w sytuacji szoku (zwłaszcza emocjonalnego). Pomaga w przezwyciężeniu tzw. kryzysu wieku średniego. Może wspomóc wyjście z ubóstwa (wraz z prehnitem).


Czakry: Czakra serca (IV), pomocniczo czakra grasicy (tzw. czakra górnego serca).

Znaki zodiaku: Byk, waga.

Wahadło z kwarcu różowego to podobnie, jak sam kamień, "wahadło miłości", ale nie tylko w sferze seksualnej, a raczej głównie w duchowym i mentalnym aspekcie tego najpotężniejszego uczucia. Jeśli chcemy pomóc komuś by odzyskał zaufanie do siebie i do innych oraz był zdolny do wybaczania, sobie i innym, to wahadło nadaje się do tego najlepiej. Po za tym dobrze wpływa na układ krążenia i wspomaga odtruwanie.
Jeśli chcesz skorzystać z tego wahadła, przeczytaj opis powyżej.


Więcej informacji na temat wahadeł terapeutycznych można znaleźć w książce Pani Alicji Rospond "Uzdrawiająca moc wahadeł z kamieni"

Copyright © by BioVitus

Tekst ten na mocy ustawy o ochronie praw autorskich należy do firmy BioVitus.
Kopiowanie rozpowszechnianie całości lub fragmentów tekstu, bez zgody właściciela zabronione.

Napisz opinię

Uwaga: Proszę nie używać znaków HTML!
    Zły           Dobry
Captcha

Wahadło - Kwarc różowy, kula

  • Marka: BioVitus
  • Kod produktu: Wht-k04
  • Dostępność: 3
  • 30,00zł

  • Netto: 24,39zł