BISZOLIN WOŁGOGRADZKI  + OLEJEK PICHTOWY
Bishophit Wolgogradzki + Oleum abies sibiricae
Balneologiczny, bezbarwny i bezwonny żel na choroby układu ruchu
ORYGINALNY NATURALNY ŻEL BALSAM Z BISZOFITU WOŁGOGRADZKIEGO DO PIELĘGNACJI CIAŁA.
Balsam do ciała na bóle stawów i mięśni, reumatyzm, kontuzje sportowe, haluksy, ostrogi.
Skuteczny środek stosowany w balneologi.
Do pielęgnacji skóry w okolicach stawów i kręgosłupa oraz w przypadkach stłuczeń, zwichnięć i naciągnięć.
Biszolin żel to skuteczny środek stosowany w kuracjach antycellulitowych, masażach odchudzających i sportowych.
Rosyjskie Naukowe Centrum Uzdrowiskowo Balneologiczne, Wydział Rehabilitacji, Neurologii, Neurochirurgii, Fizjoterapii w Moskwie opracowały i wdrożyły jedyny w swoim rodzaju żel, sporządzany z naturalnego minerału Biszofitu i naturalnego olejku pichtowego, otrzymywanego z igliwia Jodły Syberyjskiej Białokorej rosnącej w ekologicznej strefie lasów syberyjskich.
To niezwykłe połączenie substancji organicznych oraz makro i mikroelementów stworzonych przez naturę 200 milionów lat temu daje olbrzymi potencjał leczniczy.
Biszofit
to naturalny minerał, sformowany ponad 200 milionów lat temu w Permie.
Czysta woda rozcieńcza minerał, który następnie jest wydobywany z wykorzystaniem szybów wiertniczych z głębokości 1100 - 2900 metrów pod powierzchnią ziemi. Sól biszofitu w przeciwieństwie do soli z Morza Martwego, zasilanego wodami powierzchniowymi (gruntowymi), jest absolutnie ekologicznie czysta, ponieważ od momentu utworzenia przebywa w zamknięciu w formie "zakonserwowanej" i nie jest narażona na działanie współczesnego środowiska.
Po raz pierwszy minerał został odkryty  w Niemczech i opisany przez niemieckiego profesora, chemika i geologa Gustawa Bischoffa. w 1964 roku znaleziono jedyne na świecie pod względem czystości i unikalne pod względem zasobów złoże biszofitu wołgogradzkiego.
zauważono, że robotnicy szybów wiertniczych, którzy mają kontakt z solanką biszofitu pozbywali się uciążliwych bólów stawów rąk. badania medyczne zapoczątkowane w latach 70-tych ubiegłego wieku potwierdziły lecznicze właściwości minerału.
Biszofit odkryty w rejonie Wołgogradu cechuje się najlepszą czystością i największą zawartością składników czynnych.
Zarówno naukowcy i lekarze uzyskali pozytywne rezultaty stosowania minerału w leczeniu schorzeń aparatu ruchu, w traumatologii, kardiologii, gastrologii, otolaryngologii, stomatologii, dermatologii, endokrynologii, kosmetologii oraz w leczeniu zmian popromiennych.
W 100% naturalny, ekologicznie czysty, mineralny kompleks zawierający związki magnezu, bromu, wapnia, sodu, potasu, jodu, żelaza, boru, nadmanganianu, cynku, molibdenu, miedzi, chromu, w sumie ponad 30 różnych mikro i makroelementów, posiada szerokie spektrum właściwości terapeutycznych i profilaktycznych.
Składniki zawarte w minerale wnikają przez skórę (głównie przez pory i mieszki włosowe) tzw. resorpcja. Pod powierzchnią skóry znajdują się naczynia włosowate, które wychwytują substancje pochodzące z biszofitu, a następnie w raz z krwioobiegiem rozprowadzają je po całym ciele. W ten sposób wszystkie składniki zawarte w biszoficie docierają do chorych i osłabionych komórek.
W przeciwieństwie do kompleksów mineralnych sztucznie pozyskiwanych, których przyswajalność przez organizm wynosi maksymalnie 50-60%, przyswajalność naturalnych skłaadników biszofitu sięga blisko 100%.
Biszofit posiada wyraźne działanie przeciw zapalne, znieczulające, rozkurczowe, ogólnie stymulujące, przeciwbakteryjne, antyseptyczne, tonizujące, immunostymulujące, regenerujące i odżywcze.
Wapń i magnes - poprawiają krążenie, zapobiegają zakrzepicy, aktywizują procesy energetyczne, biorą udział w budowie tkanki kostnej.  
Potas - jest najważniejszym kationem płynu wewnątrzkomórkowego, reguluje równowagę wodną, pomaga w usuwaniu produktów przemiany materii.
mangan - jest aktywatorem enzymów regulujących metabolizm glukozy i innych węglowodanów, lipidów łącznie z cholesterolem oraz białek; uczestniczy w powstawaniu ważnych składników chrząstek stawowych, bierze udział w procesie regeneracji tkanki łącznej i jest niezbędnym składnikiem kości.
Bor - razem z wapniem i magnezem reguluje metabolizm, wzrost, rozwój tkanki kostnej.
Brom - stymuluje procesy przenikania substancji przez skórę, likwiduje stany zapalne obwodowego układu nerwowego oraz wycisza centralny układ nerwowy.
Jod - korzystnie wpływa na procesy przemiany materii, a zwłaszcza lipidów i węglowodanów, działa aseptycznie, usuwa nagromadzone substancje toksyczne.
Krzem - uczestniczy w budowie kości i chrząstek.
OLEJEK PICHTOWY - OLEJEK Z JODŁY SYBERYJSKIEJ BIAŁOKOREJ.
Farmakologiczne właściwości olejku pichtowego: antyseptyczne, przeciwbakteryjne, przeciwgrzybicze, tonizujące, wzmacniające, przeciwzapalne, rozkurczowe, uspokajające i wykrztuśne. Olejek stymuluje centralne i obwodowe krążenie, jest silnym immunostymulatorem (pobudza aktywność i liczbę makrofagów i granulocytów, uszkadza osłonki lipoproteinowe wirusów). Korzystnie wpływa na układ oddechowy. Jest doskonały na skórę (działa przeciwświądowo, przeciwłuszczycowo, przeciwtrądzikowo, zapobiega wypadaniu włosów, likwiduje łupież i pokrzywkę).
Właściwości żelu z biszofitem i olejkiem pichtowym: polepsza miejscowy krwioobieg, usuwa odpady metabolizmu, skupiska soli z tkanek, likwiduje obrzęk, rozpuszcza zakrzepy żylne, pobudza metabolizm w układzie kostno-mięśniowym, stymuluje wytwarzanie mazi stawowej, nawilża i odżywia tkanki. Pod wpływem bólu powstaje skurcz obrzęk, który przeszkadza w dostarczeniu substancji przeciwzapalnych przez organizm w chore miejsce. Duża dawka naturalnego magnezu w raz z substancjami olejku pichtowego działają silnie rozkurczowo i przynoszą ulgę w bólu.      
Żel nie rozgrzewa, co jest bardzo istotne w schorzeniach obwodowego układu nerwowego i naczyniowego, (rozgrzewanie przy tych schorzeniach potęguje objawy choroby).
PRZECIWWSKAZANIA:
nie stosować na śluzówkę, chorą, uszkodzoną, podrażnioną skórę, po kosmetykach w skład których wchodzą komponenty natłuszczające oraz u osób z alergiczną reakcją na składniki. Żel stosować wyłącznie na czystą skórę, w przypadku wystąpienia uczulenia lub podrażnienia, należy przerwać stosowanie preparatu na okres jednego tygodnia, a następnie stosować w mniejszych ilościach.
Sposób stosowania: żel należy wcierać w skórę delikatnymi, okrężnymi ruchami do całkowitego wchłonięcia, 2-3 razy dziennie przez 10-14 dni, po 3-4 tygodniach przerwy stosowanie można powtórzyć.
Skład:
(Ropa z naturalnego Biszofitu Wołgogradzkiego
wydobywana z głębokości 2,5 km, Gliceryna, Allantoina,
Polisorbat-20, naturalne olejki eteryczne: pichtowy,
miętowy, eukaliptusowy, jałowcowy.)

Opakowanie: 130 gram w plastykowej butelce.
Producent: OOO LLG PLUS MOSKWA 
Najlepiej zużyć przed końcem 03.2016.
W przypadku każdej choroby lub dłużej utrzymujących się dolegliwości należy niezwłocznie udać się do lekarza.
 Biszolin z olejkiem pichtowym zgodnie z prawem UE nie jest lekiem, tylko produktem kosmetycznym i jako taki sprzedawany jest w naszym sklepie.  

Od czasu przystąpienia Rosji do WTO (Światowa Organizacja Handlu), producent biszolinu, tak jak pozostali producenci naturalnych preparatów zdrowotnych,
zmienił opakowanie i opis produktu by spełniać wymogi Codeks Alimentarius (Kodeks Żywności)!!!

Zawartość opakowania jest taka sama jak przed laty.


Napisz opinię

Uwaga: Proszę nie używać znaków HTML!
    Zły           Dobry
Captcha

BISZOLIN (Rosyjski-wołgogradzki) z olejkiem pichtowym 130 gram

  • Kod produktu: BISZOLIN (Rosyjski-wołgogradzki) z olejkiem pichtowym 130 gram
  • Dostępność: Brak w magazynie
  • 19,68zł

  • Netto: 16,00zł