Promocja do
0
Twój koszyk
  • Brak produktów

Karneol szlifowany

  • Czas wysyłki: 12h
  • Marka:
  • 9,10zł

  • Netto: 7,40zł


Karneol, inne nazwy to karniol, krwawnik. Nazwa karneol pochodzi od łacińskiego słowa carnis – ciało, mięso.


Jest to gemmologiczna nazwa czerwonej o różnej intensywności tej barwy, półprzeźroczystej odmiany chalcedonu. Składa się z krzemionki (SiO2) skrytokrystalicznej. Barwę nadają mu niewidoczne wrostki żelaza (głównie Goethytu i Hematytu).


Grupa krzemianów


Twardość w skali Mohsa 7


Ciężar właściwy


W starożytności używany był przez żołnierzy rzymskich do tamowania krwi z odniesionych ran, dlatego inna jego nazwa to Krwawnik. Karneol był też używany do wyrobu biżuterii, rzymskie pierścienie i kamee dotrwały do naszych czasów i liczą sobie ponad 2 tys. lat. Najstarszy wyrób z karneolu, który udało się odnaleźć archeologom liczy 8 tys. lat.
Współcześnie również robiona jest z niego piękna biżuteria a nawet rzeźby.


W średniowieczu Karneol zdobywał popularność również jako kamień leczniczy. Św. Hildegarda z Bingen opisała jego działanie w swoim wielkim dziele Phisica w rozdziale poświęconym kamieniom o tytule Lapidibus.


Oddziaływanie


Strefa fizyczna:


Karneol posiada korzystny wpływ na układ trawienia (wątrobę, pęcherzyk żółciowy, trzustkę), w zaburzeniach łaknienie, poprawia apetyt. Wpływa też korzystnie na śledzionę, krążenie krwi, przekrwieniach, żylakach i ogólnych zaburzeniach krwi. Pomaga też płucom, nerkom i tarczycy. Wspomaga w dochodzeniu do zdrowia w infekcjach, przeziębieniach, katarze siennym, zapaleniu oskrzeli.


Karneol ożywia dlatego spełnia korzystną rolę w zespole przewlekłego zmęczenia.
Św. Hildegarda polecała karneol dla wzmocnienia witalności, usprawnienia krążenia krwi i kobietom w celu wzmocnienia narządów kobiecych i psychicznego, mentalnego aspektu kobiecego.


Strefa emocjonalna:


Karneol uziemia, a zatem pomaga skupiać się na obecnej chwili i radzić sobie tak by żyć radośnie tu i teraz, czerpiąc satysfakcję i przyjemności z codzienności życia. Sprzyja koncentracji i zapobiega stanom zagubienia.


Św. Hildegarda polecała go dla ożywienia, wzmocnienia woli i kreacji. Kobietom dla wzmocnienia i zrównoważenia kobiecego aspektu osobowości (pierwiastka żeńskiego).


Po przez dobre uziemienie czyli zapuszczenie stabilnych i silnych korzeni pozwala nam bezpiecznie zagłębić się w sprawy duchowe.


Czakramy:

Czakra II – sakralna.


Znaki zodiaku:

Baran, byk, bliźnięta, panna, rak, lew.


Copyright © by BioVitus

Tekst ten na mocy ustawy o ochronie praw autorskich należy do firmy BioVitus.
Kopiowanie rozpowszechnianie całości lub fragmentów tekstu, bez zgody właściciela zabronione.Opinie klientów

0.0

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby wystawić ocenę

Zapytanie o produkt

Jeśli masz jakieś pytania dotyczące produktu napisz do nas