Promocja do
0
Twój koszyk
  • Brak produktów

Magnezyt

  • 7,00zł

  • Netto: 5,69zł

Ilość

MAGNEZYT – węglan magnezu ( MgCO3 ). Nazwa wiąże się z magnezem, który ten minerał w sobie zawiera (teoretycznie około 48% MgO i 52% CO2 ). Kolor od białego (czasem bezbarwny) przez żółty, brązowy do szarego, czasem prawie czarnego.


Twardość w skali Mohsa: 3,5 – 4,5
Ciężar właściwy: 2,9 – 3,1 g/cm3


Magnezyt znajduje szerokie zastosowanie w przemyśle budowlanym, ceramicznym, szklarskim i hutnictwie.
Korzysta się z niego również w rolnictwie, jako suplement do pasz oraz do produkcji nawozów. Może być używany w przemyśle farmaceutycznym do wytwarzania środków dezynfekujących, w cukrowniach przy rafinacji cukru. Może też być dodawany do soli kuchennej jako substancja przeciw zbrylająca.
Czasami bywa wykorzystywany w jubilerstwie, ale najczęściej stanowi pożądany kamień kolekcjonerski.
Posiada duże znaczenie dla litoterapeutów.


Oddziaływanie.


Strefa fizyczna:
Wibracje magnezytu wspomagają odtruwanie organizmu na poziomie komórkowym, leczenie anginy i arteriosklerozy. Korzystnie wpływają na kości, zęby, tętnice, ścięgna, więzadła i mięśnie (szczególnie przy skurczach i zwiotczeniu). Wspomagają regulację temperatury ciała oraz w dolegliwościach związanych z zespołem napięcia przedmiesiączkowego. Magnezyt zapobiega nieprzyjemnej woni ciała, działa kojąco na autonomiczny układ nerwowy, wzmacnia serce, wątrobę i układ limfatyczny. Bywa pomocny w dolegliwościach okresu przekwitania. Zwalnia za szybki metabolizm.


Strefa mentalna/psychiczna/energetyczna:
Wibracje magnezytu pomocne są w wyczerpaniu emocjonalnym, wspomagają wizualizację i medytację oraz wspierają miłość bezwarunkową i miłość do samego siebie, która jest fundamentem wszelkich racjonalnych uczuć.


Czakramy: Wszystkie czakry.
Znaki zodiaku: Baran.

Opinie klientów

0.0

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby wystawić ocenę

Zapytanie o produkt

Jeśli masz jakieś pytania dotyczące produktu napisz do nas