Promocja do
0
Twój koszyk
  • Brak produktów

Mata szungitowa 30 x 40 cm. z poszewką.

  • 260,00zł

  • Netto: 211,38zł

Mata szungitowa do pasywnego masażu ciała.
W Rosji zalecana i używana przez fizjoterapeutów i specjalistów naturoterapii.
szczególnie w profilaktyce i stadiach początkowych wielu schorzeń, ale również jako wsparcie w leczeniu rozwiniętych dolegliwości.
Szungit, jako wkład takiej maty, zdaniem rosyjskich specjalistów, pomaga przywrócić równowagę w polu biologicznym, a co za tym idzie unormować procesy biochemiczne organizmu.
Pomaga przywrócić osłabione funkcje mięśni, stawów, narządów wewnętrznych i naczyń krwionośnych.
Matę szungitową można umieścić na krześle lub fotelu, którego używamy do siedzenia w czasie pracy za biurkiem lub gdy wypoczywamy. Najlepiej jeśli użyjemy trzech mat, umieszczając je na siedzisku, za plecami i pod stopami. Można się również na macie położyć lub położyć ją na ciele.
W Rosji takich mat używa się profilaktycznie lub pomocniczo w celu wsparcia organizmu w zapaleniu gruczołu krokowego, hemoroidów, upośledzonych funkcji narządów miednicy i układu kostno-mięśniowego.
Dla większego komfortu stosowania, jeśli zachodzi taka potrzeba, matę można podgrzać do temperatury ciała lub nieco wyżej. 
Mata taka niezbędna jest dla osób prowadzących siedzący tryb życia (np. prace biurowe, kierowcy).
Jedną z procedur przeprowadzanych za pomocą maty szungitowej jest masaż stóp (mata w tym celu może być podgrzana do 45 stopni Celsiusza), umieszczamy ją na podłodze. Osoba korzystająca z tego zabiegu staje na macie i przenosi ciężar ciała z nogi na nogę. Czas trwania masażu wynosi 5 do 20 minut. Osoby o ograniczonej aktywności fizycznej (osoby starsze i z niedomagającym narządem ruchu) powinny wykonywać ten masaż w pozycji siedzącej.
W wyniku takiego masażu aktywowane są na stopach punkty (tzw. punkty refleksyjne), które stymulują narządy wewnętrzne, a także stabilizują układ nerwowy, oddziałując pozytywnie na napięcia i uczucie zmęczenia.
Rosyjscy specjaliści fizjoterapii zalecają matę szungitową w osteochondrozie, deformującej spondylozie kręgosłupa, małych przepuklinach międzykręgowych, chorobach i urazach kości ogonowej, artrozie i zapaleniu stawów o różnej genezie, konsekwencjach urazów i złamań kości, w celu złagodzenia bólu i zmęczenia pleców.


Dokładniejsze informacje zamieszczamy w ulotce informacyjnej.


Uwaga: Mata szungitowa nie jest urządzeniem medycznym i nie zastąpi wizyty u lekarza oraz specjalistycznego leczenia.

Copyright © by BioVitus

Tekst ten na mocy ustawy o ochronie praw autorskich należy do firmy BioVitus.
Kopiowanie rozpowszechnianie całości lub fragmentów tekstu, bez zgody właściciela zabronione.

Opinie klientów

0.0

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby wystawić ocenę

Produkty powiązane

Zapytanie o produkt

Jeśli masz jakieś pytania dotyczące produktu napisz do nas