Promocja do
0
Twój koszyk
  • Brak produktów

Apatyt niebieski, surowy

  • 10,00zł

  • Netto: 8,13zł

Ilość

 APATYT
Nazwa pochodzi od greckiego słowa apatao (zwodzić, oszukiwać), ponieważ często był mylony z innymi minerałami.

Gromada fosforanów (fosforan wapnia)
Twardość – 5
Barwa: Może posiadać barwę białą, żółtą, zieloną, niebieską, czerwoną i różne kombinacje tych podstawowych barw.
Apatyt jest minerałem dość powszechnie występującym na naszej planecie. Używany jest w celach przemysłowych, ma też znaczenie naukowe i kolekcjonerskie. Wyrabia się z niego również biżuterię.

ODDZIAŁYWANIE

Sfera fizyczna:
Wspomaga regenerację tkanek (kostnej i łącznej), poprawia stan skóry (wraz z cytrynem) przy celulicie. Dobrze wpływa na stan tkanki chrzęstnej oraz kości. Pomocniczo można stosować apatyt przy obniżaniu ciśnienia. Można używać wody apatytowej do robienia okładów na odciski. Wibracje apatytu mogą być pomocne w przyswajaniu wapnia. Wraz z fluorytem i kalcytem dobrze wpływa na zęby. Stosowany na czakrę splotu (III czakra) może być pomocny w ograniczeniu łaknienia.


Strefa emocjonalna/mentalna/duchowa:
Wibracje apatytu wpływają korzystnie na równowagę yin-yang. Wspomaga zdrowy styl życia używany na czakrach podstawy (I czakra) i sakralnej (II czakra), (niektórzy litoterapeuci zalecają również stosowanie na dodatkowej czakrze ziemi (pod stopami)).
Matryca energo-informacyjna apatytu harmonizuje pracę czakry gardła (V czakra), dlatego może być przydatny osobom, których zawody wymagają czystego przekazu informacji i wyrażania siebie oraz ekspresji, czyli uzdrowiciele, dziennikarze, nauczyciele, artyści (piosenkarze, aktorzy, pisarze). Apatyt może być pomocny przy wychodzeniu z depresji i jej zapobieganiu (wraz z lepidolitem i kamieniem słonecznym). Wzmacnia samoświadomość, pomaga radzić sobie w stanie letargu, niechęci i duchowej ospałości.

Znaki zodiaku: Bliźnięta

Czkramy: gardła (V czakra)

Kraj pochodzenia: Madagaskar

Uwaga: W myśl obecnie obowiązującego prawa i wiedzy naukowej, prezentowany przez nas kamień nie jest lekiem, dlatego zawsze w razie złego samopoczucia należy udać się do lekarza w celu postawienia diagnozy i fachowego leczenia. podane opisy mają tylko i wyłącznie charakter informacyjny!

Copyright © by BioVitus

Tekst ten na mocy ustawy o ochronie praw autorskich należy do firmy BioVitus.

Kopiowanie rozpowszechnianie całości lub fragmentów tekstu, bez zgody właściciela zabronione.

Opinie klientów

0.0

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby wystawić ocenę

Zapytanie o produkt

Jeśli masz jakieś pytania dotyczące produktu napisz do nas