Promocja do
0
Twój koszyk
  • Brak produktów

SODALIT

  • Czas wysyłki: 12h
  • Marka:
  • 7,38zł

  • Netto: 6,00zł

Ilość

Minimalna ilość zamówienia to 3

sodalit kamień minerał

SODALIT (Kamień niebieski) – glinokrzemian sodu Na8 [Cl2/(AlSiO4)6]. Nazwę zawdzięcza dwóm słowom – soda i gr. lithos (kamień, skała). Barwa ciemnoniebieska lub fioletowoniebieska z widocznymi, nieregularnymi żyłkami i plamami w białym, czasem żółtym, zielonym, różowym lub czerwonym kolorze. Bywa też biały, jasnoniebieski, szary, żółtawy i jasnozielony.


Sodalit służy do wyrobu galanterii ozdobnej, figurek, biżuterii. Jest cenionym kamieniem kolekcjonerskim.


Gromada krzemianów.
Twardość w skali Mohsa: 5 – 6
Ciężar właściwy: 2,1 – 2,4


Oddziaływanie


Sfera fizyczna:
Sodalit swoimi wibracjami wzmacnia układ odpornościowy, odmładza i odświeża organizm. Korzystnie oddziałuje na metabolizm, układ limfatyczny (wraz z magnezytem), nadciśnienie, bezsenności, autyzm, cukrzycę i starzenie się oraz pomocny przy niedoborach wapnia. Koi system nerwowy, zwiększa wytrzymałość fizyczną. Wspomaga odnowę komórkową, dobrze wpływa na szyszynkę (wraz z ametystem) i zatoki (z gagatem). Niesie pomoc przy impotencji ( wraz z granatem i karneolem). Wspomaga rozwój dzieci.
Wspomaga długowieczność (wraz z jadeitem).


Strefa mentalna/psychiczna/energetyczna:


Wibracje sodalitu dobrze wpływają na postrzeganie, twórczą ekspresję i wytrwałość. Uspokaja, poprawia samoocenę i umiejętność komunikowania uczuć. Pomocny w zagubieniu, niedostosowaniu, mentalnym niepokoju, przewrażliwieniu i lęku. Ludziom mającym tendencję do „bujania w obłokach” i nadwrażliwym pomaga lepiej funkcjonować w świecie.
Jest przydatny do pracy w grupach. 
Poprzez swoje wibracje sodalit skłania do głębokich przemyśleń oraz kieruje umysł na to co najbardziej istotne. Wzbudza poczucie stabilności, wspomaga utrzymanie niezależności poglądów i zachowanie wierności sobie niezależnie od sytuacji. Wspomaga intuicyjne widzenie (wraz z labradorytem i ametystem jodełkowym tzw. szewronem). Rozprasza smutek (wraz z czerwonym jaspisem). Wraz z kwarcem różowym wspiera poczucie własnej wartości. Wspomaga rozpraszanie nadmiernej troski, uwarunkowania i usztywnienie umysłowe.
Pomocny przy syndromie tzw. „chorego domu” (wraz z kwarcem dymnym).

Czakramy: Czakra czoła.

Znaki zodiaku: Panna, strzelec.


Uwaga: W myśl obecnie obowiązującego prawa i wiedzy naukowej, prezentowany przez nas kamień nie jest lekiem, dlatego zawsze w razie złego samopoczucia należy udać się do lekarza w celu postawienia diagnozy i fachowego leczenia. podane opisy mają tylko i wyłącznie charakter informacyjny!

Copyright © by BioVitus

Tekst ten na mocy ustawy o ochronie praw autorskich należy do firmy BioVitus.
Kopiowanie rozpowszechnianie całości lub fragmentów tekstu, bez zgody właściciela zabronione.

Opinie klientów

0.0

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby wystawić ocenę

Zapytanie o produkt

Jeśli masz jakieś pytania dotyczące produktu napisz do nas