Promocja do
0
Twój koszyk
  • Brak produktów

Szungit szlachetny (Edel Schungit, elite shungite)

Szungit szlachetny (Edel Schungit, elite shungite)

24.11.2019 5991

Szungit szlachetny (Antraksolit) wg klasyfikacji geologicznej Borisowa (rosyjski naukowiec z dziedziny geologii) nosi nazwę szungit-I. Co oznacza pierwszą kategorię i zawartość C60 95-98%, a nawet 99% (C60 – molekuły węgla składające się z 60-u atomów węgla).

Dlaczego fulereny są takie ważne?

Otóż, za odkrycie fulerenów (1985 rok) przyznano Nagrodę Nobla w dziedzinie chemii (1996 rok) dla trójki naukowców (Harold Kroto, Richard Smaley, Robert Curl), którzy ujawnili światu tę niezwykłą strukturę węglową.
W 2010 roku za pomocą Kosmicznego Teleskopu Spitzera potwierdzono również obecność fulerenów w kosmosie. zaobserwowano je w mgławicach planetarnych będących otoczeniem niektórych umarłych gwiazd oraz jako składnik materii międzygwiezdnej. Ze względu na to odkrycie i właściwości tych molekuł, powstaje myśl. Fulereny mogą odgrywać ważną rolę w czasie formowania się układów planetarnych, a także w procesie powstawania życia na planetach. 

Jeśli chcesz dokładniej zgłębić temat zastosowania fulerenów w farmacji i medycynie polecam artykuł Pani dr. Joanny Grabowskiej pt "Fulereny - przyszłość zastosowań w medycynie i farmacji".

Na przełomie XX i XXI wieku rosyjscy naukowcy intensywnie badali szungit, przede wszystkim pod kątem fulerenów. Potwierdzili niezwykle korzystny wpływ fulerenów na żywe organizmy. Między innymi to, że z ich pomocą organizm ludzki może oczyszczać się z metali ciężkich, radionuklidów i wielu innych toksyn.
Część tych badań objęto tajemnicą.


Ilość elitarnego szungitu to zaledwie 2 do 3% całego wydobycia.

Szungit szlachetny (Elite shungite) wydobywa się przede wszystkim ręcznie, a do tego jest go niewiele i dlatego te dwa czynniki decydują o jego stosunkowo wysokiej cenie.


Zastosowanie szungitu szlachetnego (Edel Schungit).

Szungit szlachetny występuje w formie cienkich przerostów (żył) w szungicie "zwykłym" (Regular shungite), małych inkluzji i gniazd. Bardzo lekki, błyszczący i szklisty. Nie brudzi tak jak szungit regularny. Potarty, kawałek o kawałek może stracić połysk, ale zdecydowanie zachowuje swoje wszystkie pozostałe właściwości.
Ze względu na swoją strukturę nie nadaje się do produkcji szungitowych wyrobów, takich jak kule, piramidy i płytki. Szungit szlachetny sprzedaje się w formie nieregularnych bryłek o ostrych krawędziach. Z takich surowych bryłek wykonuje się jedynie zawieszki.Szungit szlachetny sprzedaje się na gramy, a im większa bryłka tym wyższą posiada wartość.
Mniejsze kawałki najczęściej używa się do przygotowania wody fulerenowej. Jako szungit do wody, mimo stosunkowo wysokiej ceny, nadaje się idealnie, właśnie z uwagi na dużą ilość fulerenów i znacznie dłuższy czas użytkowania od szungitu "zwykłego".


W Polsce powszechna jest informacja, że szungit szlachetny może służyć nam w wodzie wiecznie. Ale to nie jest prawda, ponieważ nawet szungit szlachetny nie zawiera nieograniczonej ilości fulerenów. Trzeba go co jakiś czas, choć nie tak często jak "zwykły" szungit, wymieniać.


Nie jest tajemnicą w Rosji, że szungit szlachetny wzmacnia biopole człowieka.


Szungit ma zdolność do przewodzenia prądu elektrycznego, a zawdzięcza to właśnie swojej węglowej, fulerenowej strukturze.


Widziałem rosyjskie programy telewizyjne, w których znane, publiczne osoby przyznają, iż korzystają z dobrodziejstw szungitu. Ludzie różnych profesji, artyści, psychologowie i nawet lekarze.


Woda fulerenowa idealna jest jako tonik wzmacniający, nie tylko do twarzy, ale całego ciała.

Do płukania włosów, kąpieli, okładów, a zwłaszcza do picia, ale to już inna historia.

Zachęcam do spotkania z szungitem szlachetnym, może się okazać, że będzie to przyjaźń na całe życie.

Szungit szlachetny (Antaksolit) dostępny tutaj.

Życzę wszystkim harmonii, czyli zdrowia.

Krzysztof Krzyszczak


Korzystałem ze źródeł:
1. http://wiki.web.ru/wiki/Шунгит
2. Wykład Jurij Kalinin dr. nauk technicznych https://www.youtube.com/watch?v=AZ4W8dNVtj4
3. Fragment programu z Gienadijem Małachowem https://www.youtube.com/watch?v=idfQheBm1EY
4. Książka O. Rysewa "Szungit - kamień życia" ( О.А.Рысьева "Шунгит - камень жизни")