Promocja do
0
Twój koszyk
  • Brak produktów

TURMALIN CZARNY

  • 9,84zł

  • Netto: 8,00zł

Ilość

turmalin szerl szerlit skoryl

TURMALIN CZARNY (szerl, szerlit, skoryl, ) – Słupkowe kryształy o czarnej barwie, łatwo się elektryzuje (jest piro- i piezoelektryczny).


Gromada krzemianów
Twardość w skali Mohsa: 7 – 7,5
Ciężar właściwy: 3 – 3,3


Kraj pochodzenia: Brazylia


Turmalin czarny jest najczęściej spotykanym turmalinem i jednym z najbardziej niezwykłych kamieni. Emituje naturalne promieniowanie w dalekiej podczerwieni oraz posiada zdolność do alkalizowania wody.
Używany jest w matach i fotelach masująco-regenerujących, sproszkowany znajduje się w dobrej jakości plastrach oczyszczających. Odpowiednio łączony, na poziomie molekularnym, z ceramiką ze specjalnej glinki zmienia strukturę wody sprawiając, że klastry wody stają się uporządkowane i odpowiednio mniejsze. Zachodzi tu zjawisko strukturyzacji wody. Zmniejsza ORP wody powodując, że woda może się stać przeciwutleniaczem oraz alkalizuje wodę, w zależności od użytych proporcji 8,5 – 9,5 pH. Co przy kwaśnej diecie Polaków ma kolosalne znaczenie dla naszego zdrowia.
Rzadko używany do wyrobu biżuterii. Ma znaczenie jako kamień kolekcjonerski oraz w litoterapii.


Oddziaływanie


Sfera fizyczna:

Turmalin czarny harmonizuje i stabilizuje serce i krążenie, wzmacnia system nerwowy i korzystnie oddziałuje przy zapaleniu nerwu. Pomocny przy zabezpieczaniu się przed infekcjami. Wzmacnia nadnercza, reguluje tarczycę. Pomocny przy zaburzeniach dysleksji i koordynacji wzrokowo-ruchowej. Wspomaga organizm przy epilepsji. Potrafi przywrócić węch (wraz z tygrysim okiem).


Strefa mentalna/psychiczna/energetyczna:

Turmalin czarny posiada działanie ochronne, potrafi ochronić przed negatywnymi siłami, myślami i negatywnemu oddziaływaniu geopatycznemu. Sprzyja wytrwałości, zwłaszcza w przyjętej dyscyplinie duchowej oraz wzmacnia siły duchowe. Chroni aurę, zwłaszcza przed atakami negatywnej energii (atak paranormalny), pomocny przy oddaleniu klątwy i odwróceniu przekleństwa. Korzystnie wpływa na bezsenność jeśli jest spowodowana negatywnym promieniowaniem geopatycznym i elektromagnetycznym (wraz z herkimerem) lub z powodu koszmarów ( z kwarcem dymnym ). Pomaga wyjść z letargu i roztargnienia. Dodaje pewności siebie, likwiduje stare schematy myślenia, usuwa rozdrażnienie. Dlatego turmalin czarny jest kamieniem na poprawę samopoczucia, który korzystnie wpływa na intelekt i kreatywność, pomaga rozwijać zmysł praktyczny. Wspomaga stabilizację emocjonalną i ugruntowanie. Szczególnie polecany osobom o mentalności ofiary. Chroni przed „złym okiem”

Czakramy: Czakra podstawy, (pomocniczo czakra splotu i czakra brwi).

Znaki zodiaku: Koziorożec, skorpion.

Uwaga: W myśl obecnie obowiązującego prawa i wiedzy naukowej, prezentowany przez nas kamień nie jest lekiem, dlatego zawsze w razie złego samopoczucia należy udać się do lekarza w celu postawienia diagnozy i fachowego leczenia. podane opisy mają tylko i wyłącznie charakter informacyjny!


Copyright © by BioVitus

Tekst ten na mocy ustawy o ochronie praw autorskich należy do firmy BioVitus.
Kopiowanie rozpowszechnianie całości lub fragmentów tekstu, bez zgody właściciela zabronione.

Opinie klientów

0.0

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby wystawić ocenę

Zapytanie o produkt

Jeśli masz jakieś pytania dotyczące produktu napisz do nas