Promocja do
0
Twój koszyk
  • Brak produktów

Wahadło - Lapis-lazuli

  • Czas wysyłki: Brak w magazynie
  • Marka: BioVitus
  • 57,99zł

  • Netto: 47,15zł

Ilość

Lapis Lazuli - Nazwa pochodzi od dwóch słów, łacińskie, lapis - kamień i arabskie, azul - niebieski.
Lazuryt jest skałą metamorficzną powstałą na skutek przeobrażeń innych minerałów.
Barwy: lazurowy, niebieski, czasem zielonkawy, fioletowy, często jest plamisty.
Twardość w skali Mosha: 5 - 6

Lapis Lazuli był ceniony już w starożytnym Sumerze, Babilonii, Asyrii, Rzymu.
Biblia wspomina o tym kamieniu jako o części tronu Boga. Zawsze, z uwagi na kolor, łączony był z niebem i tym co niebiańskie.
Wyrabiano z niego, aż do XIX wieku, barwnik nazywany ultramaryna, wykorzystywano go w malarstwie olejnym i na ściennym (freski).

Obecnie Lapis Lazuli to cenny kamień kolekcjonerski i jubilerski, wyrabia się z niego również niewielkie rzeźby.

Oddziaływanie

Strefa fizyczna:
Wibracje Lapis Lazuli wspomagają przy dolegliwościach gardła, regulują również pracę tarczycy, dobrze wpływa na grasicę, kości i szpik.
Poprawia jakość snu, obniża delikatnie ciśnienie, może być pomocny przy zawrotach głowy, bólach układu kostnego, zwłaszcza kręgosłupa, może też łagodzić rwę kulszową i bóle głowy. Lapis Lazuli ogólnie dobrze wpływa na działanie układu odpornościowego i hormonalnego. Może łagodzić bóle menstruacyjne. Sprzyja poprawie wzroku i słuchu.

Strefa emocjonalna/mentalna/duchowa:
Mówi się, że Lapis Lazuli jest kamieniem rozwijającym duchowość.  Dzieje się tak, ponieważ jego wibracje wspomagają spokój i niwelują wszelki niepokój, rozdrażnienie i wspierają ufność, samokontrolę umiłowanie życia. Lapis Lazuli pomaga też, usuwać niepotrzebne, stare wzorce, które krępują nasz rozwój. Co bardzo istotne pomaga zachować integralność (zespolenie - serca, umysłu, duszy, ciała) całej naszej istoty, co przekłada się na uwolnienie naszego potencjału.
Lazuryt wspomaga mądrość, autorefleksję, silną wolę umysłu, rozszerza horyzonty co pozwala przyswoić większą wiedzę przez odbierane wrażenia (obrazy, nastroje, odczucia).Opinie klientów

0.0

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby wystawić ocenę

Zapytanie o produkt

Jeśli masz jakieś pytania dotyczące produktu napisz do nas