Promocja do
0
Twój koszyk
  • Brak produktów

Kwarc Różowy - Zawieszka serce

  • Czas wysyłki: Brak w magazynie
  • Marka:
  • 15,01zł

  • Netto: 12,20zł

Zawieszka z kwarcu różowego w kształcie serca. Kamień o barwie różowej, przejrzysty.
Wymiary: 20x20x5 mm.


KWARC RÓŻOWY – nazwę swoją zawdzięcza zabarwieniu. Jest odmianą kwarcu.
Barwa tego minerału wywołana jest śladowymi ilościami manganu lub tytanu i jest różowa, różowoczerwona albo rzadziej brzoskwiniowa.


Kwarc różowy posiada niesłabnące zainteresowanie kolekcjonerów, znajduje też szerokie zastosowanie jako kamień ozdobny i do wykonywania biżuterii oraz kamiennej galanterii. Istnieją dowody na to, że do wyrobu biżuterii używano go już 2000 lat temu. Dawniej służył również do wyrobu pieczęci.


Gromada krzemianów
Twardość w skali Mohsa 7.
Ciężar właściwy 2,5 – 2,7.


Oddziaływanie


Strefa fizyczna:
Kwarc różowy posiada subtelne wibracje, które wpływają uspokajająco i łagodząco na serce (najbardziej skuteczne przy psychosomatycznych dolegliwościach powstałych na skutek urazów emocjonalnych). W chorobach Alzheimera i Parkinsona, również przy otępieniu starczym, wspiera centralny układ nerwowy. Łagodzą dolegliwości bólowe, szczególnie bóle klatki piersiowej, nerwobóle, migrenowe bóle głowy i skurcze menstruacyjne. Kwarc różowy swoimi wibracjami dobrze wpływa na cykl menstruacyjny, na menopauzę, na gruczoły nadnerczy, nerki (najlepiej z jadeitem) i śledzionę. Przyspiesza gojenie ran pooperacyjnych. Dobrze wpływa na skórę, tkanki bliznowate, różne rodzaje oparzeń. Korzystnie wpływa na cerę. Płuca (wraz z czaroitem), nadmiar płynów (wraz z jadeitem). Wzmacnia potencję i płodność u mężczyzn.


Strefa mentalna/psychiczna/energetyczna:
Bez wątpienia minerał ten zasługuje na miano „Kamienia miłości i artystów”.
Kwarc różowy poprzez swoje wibracje sprzyja miłości, poprzez wzbudzanie łagodności i czułości. Wspomaga bezinteresowną miłość do ludzi i siebie samego. Zachęca do wybaczania sobie i innym i ułatwia te procesy. A następstwem tego jest odzyskanie zaufania do siebie i innych. Jest również afrodyzjakiem. Rozwija kreatywność i wyobraźnie, przyczynia się do twórczego myślenia (wspiera artystów zwłaszcza pisarzy, poetów, muzyków i plastyków). Wspomaga żeńską energię i te właśnie aspekty osobowości, dlatego łagodzi gniew, fobie i zazdrość. Ponad to działa jak balsam na lęki, strach, żal, odrzucenie, brak akceptacji i samoakceptacji, uczucie zranienia emocjonalnego, emocjonalne nadużycia, blokady, emocjonalną przemoc, traumy i uwarunkowania oraz nieprzystosowanie. Wspomaga w uporaniu się z doświadczeniami i nieodreagowanymi emocjami z dzieciństwa oraz wszelkim niepotrzebnym bagażem emocjonalnym. Wspiera rozładowanie napięcia, niweluje nadmierne przewrażliwienie, niepokój. Pomaga zapanować nad niekontrolowanymi nastrojami. Łagodzi stres (wraz z czaroitem),pomaga w sytuacji szoku (zwłaszcza emocjonalnego). Pomaga w przezwyciężeniu tzw. kryzysu wieku średniego. Może wspomóc wyjście z ubóstwa (wraz z prehnitem).


Czakry: Czakra serca (IV), pomocniczo czakra grasicy (tzw. czakra górnego serca).


Znaki zodiaku: Byk, waga.Copyright © by BioVitus

Tekst ten na mocy ustawy o ochronie praw autorskich należy do firmy BioVitus.
Kopiowanie rozpowszechnianie całości lub fragmentów tekstu, bez zgody właściciela zabronione.

Opinie klientów

0.0

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby wystawić ocenę

Zapytanie o produkt

Jeśli masz jakieś pytania dotyczące produktu napisz do nas