Promocja do
0
Twój koszyk
  • Brak produktów

Kwarc dymny - szczotka

  • Czas wysyłki: 12h
  • Marka:
  • 120,00zł

  • Netto: 97,56zł

Szczotka kwarcu dymnego (kraj pochodzenia - Brazylia).
Wysokość: 2,4 cm.
Szerokość: 8 cm
Długość: 10 cm
Waga: 166 g

KWARC DYMNY (zadymiony). Odmiana kwarcu.
Nazwa ma związek z brunatnym, brunatnoczarnym zabarwieniem (zadymieniem) minerału.


Kwarc dymny to ceniony i poszukiwany kamień przez kolekcjonerów. Wyrabia się z niego biżuterię, rzadziej drobną galanterię ozdobną i użytkową.


Grupa krzemianów.
Twardość w skali Mohsa 7.
Ciężar właściwy 2,5 – 2,7.


Oddziaływanie


Sfera fizyczna:
Kwarc dymny poprzez swoje wibracje wspomaga oczyszczanie organizmu, a zwłaszcza węzłów chłonnych. Harmonizuje narządy płciowe i wspomaga płodność. Wspomaga funkcjonowanie nadnerczy, wpływa korzystnie na okrężnicę, trzustkę, ogólnie brzuch oraz tkankę łączną, nogi, kolana, stopy i ręce. Przeciwdziała jąkaniu (z awenturynem) i skurczom oraz bólom głowy (zwłaszcza gdy są spowodowane smogiem elektromagnetycznym). Wzmacnia biodra (z jadeitem). Poprawia przyswajanie minerałów oraz witamin E i B.


Strefa mentalna/psychiczna/energetyczna:
Kwarc dymny swoimi wibracjami niesie pomoc na poziomie psychicznym i energetycznym pomagając w stanach przygnębienia i depresji, a nawet przy skłonnościach samobójczych. W chwilach zaburzenia i załamania psychicznego. Jego wibracje wywierają korzystny wpływ na aurę, oczyszcza ją m in. z negatywnych wzorców, nagromadzonych, niepotrzebnych emocji.
Kwarc dymny przez własne wibracje uwalnia z zastojów energii. Niesie pomoc w tzw. „stresie komputerowym” i w syndromie „chorego budynku” (wraz z sodalitem). Przyczynia się do odtruwania środowiska stosując go np. w ogrodzie (wraz z agatem mszystym), oczyszczania atmosfery (z turmalinem czarnym). Niwelowania i oczyszczania domu, ogrodu z promieniowania elektromagnetycznego (wraz z szungitem i turmalinem czarnym). Niektóre osoby leczą za pomocą wibracji tego kwarcu ziemię (wraz z prehnitem). Można powiedzieć, że kwarc dymny daje słabym siłę i moc do działania, pomaga w rozwijaniu kariery, ponieważ wspiera męską energię i aktywność umysłową oraz instynkt przetrwania. Jednak z drugiej strony wspomaga intuicję, a więc cechę żeńską.
Przeciwdziała rozrzutności, bezradności, negatywnym emocjom, jak żal, gniew, rozpacz oraz trudnościom dnia codziennego. Wspomaga odprężenie, medytację. Uwalnia od negatywnej energii i harmonizuje. Może pomóc w bezsenności spowodowanej zadrażnieniami geopatycznymi i elektromagnetycznymi. Niesie pomoc przy narażeniu na promieniowanie nuklearne i rentgenowskie.
Kwarc dymny oczyszcza inne kamienie (z karneolem i turmalinem czarnym) sam jednak musi być wolny od obcych wibracji.


Czakramy:
Czakra podstawy (I), czakra uziemienia (inaczej czakra ziemi, znajduje się pod stopami (X)), pomocniczo czakra korony (VII).


Znaki zodiaku:
Byk, panna, waga, koziorożec, wodnik, strzelec.Copyright © by BioVitus

Tekst ten na mocy ustawy o ochronie praw autorskich należy do firmy BioVitus.
Kopiowanie rozpowszechnianie całości lub fragmentów tekstu, bez zgody właściciela zabronione.
Opinie klientów

0.0

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby wystawić ocenę

Produkty powiązane

12,00zł kwarc dymny - druza 20,83g
17,00zł Kwarc dymny - druza 28,49g

Zapytanie o produkt

Jeśli masz jakieś pytania dotyczące produktu napisz do nas