Promocja do
0
Twój koszyk
  • Brak produktów

Ametyst AquaVitus 200g

  • 25,01zł

  • Netto: 20,33zł

Ilość

ametyst kwarc kamienie do orgonitów

Ametyst - frakcja kamieni 0,5 - 1,5 cm.
Pakowany po 200g.
Kraj pochodzenia: Brazylia.

Ametyst – z greckiego amethystos (nie pijany, trzeźwy), jest fioletową odmianą kwarcu o różnej intensywności i odcieniach zabarwienia przez lawendowy po purpurę. Barwa pochodzi od niewielkiej zawartości żelaza i promieniowania radioaktywnego ziemi.

Grupa krzemianów
Twardość w skali Mohsa: 7

Ciężar właściwy

W biblii ametyst jest wymieniany jako jeden z kamieni pektorału Arona (Księga Wyjścia), a w Apokalipsie św. Jana stanowi ozdobę dwunastej warstwy fundamentu nowego nieba – Jeruzalem.

W sanskrycie ametyst zwany jest cacunda – przynoszący szczęście. Natomiast w języku hebrajskim nazywany jest achlamach – dający miłe sny.

Ametyst zdobi pierścienie biskupów i przechowywany w Watykanie papieski pierścień.

Grecy uważali, że picie wina z ametystowych pucharów lub dosypywanie do niego ametystowego proszku uchroni ich przed upiciem i nałogiem pijaństwa. Zwyczaj ten istniał również w I Rzeczpospolitej, oczywiście szlacheckiej.

Ametysty zdobią klejnoty królewskie (korony i berła) europejskich monarchii (Wielkiej Brytanii, Rosji, Bawarii). Starożytne zapiski sumeryjskie, egipskie, greckie i rzymskie, a także wczesnochrześcijańskie potwierdzają wpływ tego kamienia na rozbudzanie intuicji, duchowej świadomości i uczuć oraz zachowanie czystości emocjonalnej i duchowej. Mówi się, że Ametyst buduje pomost między ziemią a niebem.


Oddziaływanie


Strefa fizyczna:

Ametyst należy do najbardziej popularnych kamieni używanych przez litoterapeutów.

Jego subtelne wibracje wspomagają odtruwanie i oczyszczanie krwi. Wspomagają wychodzenie z nałogów, a zwłaszcza alkoholizmu. Wspierają również przy bezsenności i sennych koszmarach, przynosząc spokojny i przyjemny sen. Ametyst łagodzi bóle głowy, w tym migrenowe. Łagodzi również zaburzenia spowodowane stresem, napięciami i nieprzepracowanymi przeżyciami. Z tego powodu stosowany był od dawnych czasów w przypadku nerwic, stanów lękowych, histerii i halucynacji. Ma też pomagać w rozwiązywaniu problemów ze słuchem oraz zaburzoną równowagą hormonów wpływając pozytywnie na gruczoły wydzielania wewnętrznego.


Strefa mentalna/psychiczna/energetyczna:

Ametyst wzmacnia miłość i wspólnotę z tym co boskie, uczy nas oddania i zaufania Bogu, Stwórcy, czy Siłom Wszechświata, jeśli ktoś tak woli. Wprowadza równowagę, stabilność i wspólnotę w stosunkach między kobietą i mężczyzny, harmonizuje ich życie erotyczne i pozwala osiągnąć większą jedność w związku. Uspokaja namiętności, nerwy, napięcia i nadwrażliwość, poprawia samoocenę. Wzmacnia aurę oraz intuicję otwierając nas na tajemnice życia, których umysł nie jest w stanie pojąć. Pomaga odnaleźć własną, duchową strefę ciszy i zrozumieć, że wszystko ma swoje jedno źródło.

Czakramy:

Czakra 7 (korony)

Znaki zodiaku:

Ryby, strzelec, koziorożec, baran, panna, wodnik.


Copyright © by BioVitus

Tekst ten na mocy ustawy o ochronie praw autorskich należy do firmy BioVitus.

Kopiowanie rozpowszechnianie całości lub fragmentów tekstu, bez zgody właściciela zabronione.

Opinie klientów

0.0

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby wystawić ocenę

Produkty powiązane

Zapytanie o produkt

Jeśli masz jakieś pytania dotyczące produktu napisz do nas