Promocja do
0
Twój koszyk
  • Brak produktów

Kwarc różowy AquaVitus 200g

Kwarc różowy - frakcja kamieni 0,5 - 1,5 cm.
Pakowane po 200g.

KWARC RÓŻOWY – nazwę swoją zawdzięcza zabarwieniu. Jest odmianą kwarcu.
Barwa tego minerału wywołana jest śladowymi ilościami manganu lub tytanu i jest różowa, różowoczerwona albo rzadziej brzoskwiniowa.


Kwarc różowy posiada niesłabnące zainteresowanie kolekcjonerów, znajduje też szerokie zastosowanie jako kamień ozdobny i do wykonywania biżuterii oraz kamiennej galanterii. Istnieją dowody na to, że do wyrobu biżuterii używano go już 2000 lat temu. Dawniej służył również do wyrobu pieczęci.


Gromada krzemianów
Twardość w skali Mohsa 7.
Ciężar właściwy 2,5 – 2,7.


Oddziaływanie


Strefa fizyczna:
Kwarc różowy posiada subtelne wibracje, które wpływają uspokajająco i łagodząco na serce (najbardziej skuteczne przy psychosomatycznych dolegliwościach powstałych na skutek urazów emocjonalnych). W chorobach Alzheimera i Parkinsona, również przy otępieniu starczym, wspiera centralny układ nerwowy. Łagodzą dolegliwości bólowe, szczególnie bóle klatki piersiowej, nerwobóle, migrenowe bóle głowy i skurcze menstruacyjne. Kwarc różowy swoimi wibracjami dobrze wpływa na cykl menstruacyjny, na menopauzę, na gruczoły nadnerczy, nerki (najlepiej z jadeitem) i śledzionę. Przyspiesza gojenie ran pooperacyjnych. Dobrze wpływa na skórę, tkanki bliznowate, różne rodzaje oparzeń. Korzystnie wpływa na cerę. Płuca (wraz z czaroitem), nadmiar płynów (wraz z jadeitem). Wzmacnia potencję i płodność u mężczyzn.


Strefa mentalna/psychiczna/energetyczna:
Bez wątpienia minerał ten zasługuje na miano „Kamienia miłości i artystów”.
Kwarc różowy poprzez swoje wibracje sprzyja miłości, poprzez wzbudzanie łagodności i czułości. Wspomaga bezinteresowną miłość do ludzi i siebie samego. Zachęca do wybaczania sobie i innym i ułatwia te procesy. A następstwem tego jest odzyskanie zaufania do siebie i innych. Jest również afrodyzjakiem. Rozwija kreatywność i wyobraźnie, przyczynia się do twórczego myślenia (wspiera artystów zwłaszcza pisarzy, poetów, muzyków i plastyków). Wspomaga żeńską energię i te właśnie aspekty osobowości, dlatego łagodzi gniew, fobie i zazdrość. Ponad to działa jak balsam na lęki, strach, żal, odrzucenie, brak akceptacji i samoakceptacji, uczucie zranienia emocjonalnego, emocjonalne nadużycia, blokady, emocjonalną przemoc, traumy i uwarunkowania oraz nieprzystosowanie. Wspomaga w uporaniu się z doświadczeniami i nieodreagowanymi emocjami z dzieciństwa oraz wszelkim niepotrzebnym bagażem emocjonalnym. Wspiera rozładowanie napięcia, niweluje nadmierne przewrażliwienie, niepokój. Pomaga zapanować nad niekontrolowanymi nastrojami. Łagodzi stres (wraz z czaroitem),pomaga w sytuacji szoku (zwłaszcza emocjonalnego). Pomaga w przezwyciężeniu tzw. kryzysu wieku średniego. Może wspomóc wyjście z ubóstwa (wraz z prehnitem).


Czakry: Czakra serca (IV), pomocniczo czakra grasicy (tzw. czakra górnego serca).


Znaki zodiaku: Byk, waga.Copyright © by BioVitus

Tekst ten na mocy ustawy o ochronie praw autorskich należy do firmy BioVitus.
Kopiowanie rozpowszechnianie całości lub fragmentów tekstu, bez zgody właściciela zabronione.

Opinie klientów

0.0

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby wystawić ocenę

Produkty powiązane

25,01zł Cytryn AquaVitus 200g

Zapytanie o produkt

Jeśli masz jakieś pytania dotyczące produktu napisz do nas