Promocja do
0
Twój koszyk
  • Brak produktów

KWARC DYMNY surowy

  • Czas wysyłki: 12h
  • Marka:
  • 7,56zł

  • Netto: 6,15zł

Ilość

kwarc kwarc dymny


KWARC DYMNY (zadymiony). Odmiana kwarcu.
Nazwa ma związek z brunatnym, brunatnoczarnym zabarwieniem (zadymieniem) minerału.


Kwarc dymny to ceniony i poszukiwany kamień przez kolekcjonerów. Wyrabia się z niego biżuterię, rzadziej drobną galanterię ozdobną i użytkową.


Grupa krzemianów.
Twardość w skali Mohsa 7.
Ciężar właściwy 2,5 – 2,7.


Oddziaływanie


Sfera fizyczna:
Kwarc dymny poprzez swoje wibracje wspomaga oczyszczanie organizmu, a zwłaszcza węzłów chłonnych. Harmonizuje narządy płciowe i wspomaga płodność. Wspomaga funkcjonowanie nadnerczy, wpływa korzystnie na okrężnicę, trzustkę, ogólnie brzuch oraz tkankę łączną, nogi, kolana, stopy i ręce. Przeciwdziała jąkaniu (z awenturynem) i skurczom oraz bólom głowy (zwłaszcza gdy są spowodowane smogiem elektromagnetycznym). Wzmacnia biodra (z jadeitem). Poprawia przyswajanie minerałów oraz witamin E i B.


Strefa mentalna/psychiczna/energetyczna:
Kwarc dymny swoimi wibracjami niesie pomoc na poziomie psychicznym i energetycznym pomagając w stanach przygnębienia i depresji, a nawet przy skłonnościach samobójczych. W chwilach zaburzenia i załamania psychicznego. Jego wibracje wywierają korzystny wpływ na aurę, oczyszcza ją m in. z negatywnych wzorców, nagromadzonych, niepotrzebnych emocji.
Kwarc dymny przez własne wibracje uwalnia z zastojów energii. Niesie pomoc w tzw. „stresie komputerowym” i w syndromie „chorego budynku” (wraz z sodalitem). Przyczynia się do odtruwania środowiska stosując go np. w ogrodzie (wraz z agatem mszystym), oczyszczania atmosfery (z turmalinem czarnym). Niwelowania i oczyszczania domu, ogrodu z promieniowania elektromagnetycznego (wraz z szungitem i turmalinem czarnym). Niektóre osoby leczą za pomocą wibracji tego kwarcu ziemię (wraz z prehnitem). Można powiedzieć, że kwarc dymny daje słabym siłę i moc do działania, pomaga w rozwijaniu kariery, ponieważ wspiera męską energię i aktywność umysłową oraz instynkt przetrwania. Jednak z drugiej strony wspomaga intuicję, a więc cechę żeńską.
Przeciwdziała rozrzutności, bezradności, negatywnym emocjom, jak żal, gniew, rozpacz oraz trudnościom dnia codziennego. Wspomaga odprężenie, medytację. Uwalnia od negatywnej energii i harmonizuje. Może pomóc w bezsenności spowodowanej zadrażnieniami geopatycznymi i elektromagnetycznymi. Niesie pomoc przy narażeniu na promieniowanie nuklearne i rentgenowskie.
Kwarc dymny oczyszcza inne kamienie (z karneolem i turmalinem czarnym) sam jednak musi być wolny od obcych wibracji.


Czakramy:
Czakra podstawy (I), czakra uziemienia (inaczej czakra ziemi, znajduje się pod stopami (X)), pomocniczo czakra korony (VII).


Znaki zodiaku:
Byk, panna, waga, koziorożec, wodnik, strzelec.Copyright © by BioVitus

Tekst ten na mocy ustawy o ochronie praw autorskich należy do firmy BioVitus.
Kopiowanie rozpowszechnianie całości lub fragmentów tekstu, bez zgody właściciela zabronione.


Opinie klientów

0.0

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby wystawić ocenę

Zapytanie o produkt

Jeśli masz jakieś pytania dotyczące produktu napisz do nas