Promocja do
0
Twój koszyk
  • Brak produktów

Naszyjnik z amazonitu.

  • Czas wysyłki: 12h
  • Marka:
  • 75,01zł

  • Netto: 60,98zł

Ilość

amazonit naszyjnik biżuteria

Naszyjnik o długości 57 cm.
Wykonany z fasetowanych kamieni 1,5 na 1 cm.

Amazonit (Kamień amazoński, Jadeit amazoński) – choć nazwę swą wywodzi od Amazonii, w ogóle tam nie występuje. Zielonkawą barwę nadaje mu tlenek ołowiu (do 1,2%), w kamieniu tym można również zauważyć nieregularne, przerastające go żyłkowate wrostki białego albitu. Amazonit to odmiana skalenia zwanego mikrokliem.


Współcześnie Amazonit, poza użyciem go do wyrobu biżuterii, używany jest w przemyśle ceramicznym (porcelana, glazury) oraz jako izolatory.
W starożytności też był doceniany świadczą o tym znaleziska amazonitu oprawianego w srebro w grobowcu Tutanchamona. Odnajdywano je również w kurhanach z okolic Dolnego Donu aż po Ural, gdzie według legendy miały żyć dzielne Amazonki. Amazonit czasem określa się mianem „Kobiecy kamień”.


Gromada krzemianów
Twardość w skali Mohsa 6 – 6,5
Ciężar właściwy 2,5 – 2,6


Oddziaływanie (właściwości)


Strefa fizyczna:
Amazonit harmonizuje, niezwykle ważne gruczoły, przysadkę i grasicę. Poprzez czakrę serca wspomaga ten narząd wzmacniając go zwłaszcza przy niedomaganiach na tle nerwicowym. Wpływa też korzystnie na układ nerwowy, wzrost nowych komórek (zwłaszcza u małych dzieci). Działa uspokajająco oraz rozkurczowo, szczególnie dotyczy to napięć w okolicy kręgosłupa.


Strefa emocjonalna:
Amazonit wycisza, łagodzi i uspokaja. Można by rzec, że daje nam do zrozumienia, iż odrobina lenistwa należy się każdemu. Ale równocześnie korzystnie wpływa na kreatywność, poprawia samopoczucie dając wytchnienie nadwyrężonym nerwom. Wspomaga aurę. Amazonit jest przyjacielem kobiet, zwłaszcza tych, które zdecydowały się pozostać matkami i żonami, stojącymi na straży rodziny i ogniska domowego. Jego wibracje wspomagają w tych trudnych i odpowiedzialnych zajęciach, czyniąc kobiety odpowiedzialnymi i przewidującymi, co niewątpliwie przyczynia się do wzmacniania więzów rodzinnych.


Czakramy:
Czakra serca.


Znaki zodiaku:
Panna.


Copyright © by BioVitus

Tekst ten na mocy ustawy o ochronie praw autorskich należy do firmy BioVitus.

Kopiowanie rozpowszechnianie całości lub fragmentów tekstu, bez zgody właściciela zabronione.

Opinie klientów

0.0

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby wystawić ocenę

Zapytanie o produkt

Jeśli masz jakieś pytania dotyczące produktu napisz do nas