Babka płesznik (Plantago psyllium) nasiona 250g

No image set
ManufacturerBioVitus

Sales price 20,00 zł
Sales price without tax 20,00 zł
Tax amount

Preloader

Babka płesznik to roślina znana i ceniona od starożytności, chętnie używana obecnie ze względu na swoje wyjątkowe właściwości wspomagające proces oczyszczania jelit ze złogów i toksyn.
Wpływa to korzystnie na nasze zdrowie i szczupłą sylwetkę.


Ziele babki płesznik zawiera śluz, flawonoidy, glikozydy, akubinę, rinantynę, karoten, związki goryczowe i garbniki. Zastosowanie w medycynie ludowej nasienie Plantago psyllium stosowano jako środek wykrztuśny, przeciwkaszlowy, w zapaleniu oskrzeli oraz w przypadku czerwonki. Przypisywano mu właściwości przeciwbakteryjne i moczopędne. Uważano, że ma działanie przeciwbólowe w chorobach reumatycznych i artretyzmie. Stosowano je zewnętrznie w podrażnieniu skóry.
Nasiona i łuski nasion babki płesznik są naturalnym źródłem błonnika. W powłoce nasiennej znajdują się substancje pęczniejące w wyniku pochłaniania wody - śluzy, które są całkowicie rozpuszczalne przez wodę (bez rozdrabniania nasion).
Po spożyciu nasion z dużą ilością wody przechodzą one prawie niezmienione do jelita grubego. Hamują resorpcję zwrotną wody i zwiększając objętość mas kałowych pobudzają w ten sposób perystaltykę jelita grubego oraz odruch defekacji
.

Likwidacja zaparć oraz oczyszczenie jelita grubego ze złogów przyczynia sie do regulacji procesów metabolicznych i wydalniczych, co niewątpliwie przyczynia się do zmiany wagi ciała jeśli jest ona niewłaściwa.

W skład śluzu wchodzą cukry proste (ksyloza, arabinoza, ramnoza) i kwas galakturonowy.

W fitoterapii nasiona Babki płesznik polecane są w zaparciach i biegunkach.
Najlepszy środek przeczyszczający dla niemowląt i małych dzieci oraz kobiet w ciąży z uwagi na jego łagodne i skuteczne działanie.
Z powodzeniem może tu zastępować inne, nieraz drastycznie działające, środki przeczyszczające (w tym syntetyczne).

UWAGA!
W razie jakiejkolwiek choroby, dolegliwości i złego samopoczucia należy udać się do lekarza w celu przeprowadzenia badań, uzyskania diagnozy i fachowego leczenia!

 

Kraj pochodzenia: POLSKA

 

Nasiona Babki Płesznik pochodzą z rodzinnego gospodarstwa zielarskiego, położonego nad jeziorem Gopło,
na terenach objętych ochroną przyrody w ramach programu Natura 2000.

 

Skuteczność działania Plantago Psyllium, jest sprawdzona i cieszy się uznaniem kolejnych pokoleń.
Warto więc sięgnąć po kolejny dar jaki oferuje nam natura.

Natura wyposażyła ziarna roślin w okrywę nasienną, która doskonale zachowuje jakość zawartych w nich składników. Dlatego nie mielimy nasion, ponieważ powinny być mielony tuż przed spożyciem, ze względu chociażby, na utleniające się kwasy tłuszczowe i rozkład enzymów.

There are yet no reviews for this product.