Olejek sosnowy 100% czysty, naturalny olejek eteryczny 7ml

no  image found
ManufacturerBioVitus

Sales price 7,69 zł
Sales price without tax 7,69 zł
Tax amount

Preloader

Olejek ten pozyskuje się destylując igły i gałązki szczytowe sosny pospolitej z parą wodną. Olejek sosnowy należy do najbardziej znanych i najczęściej stosowanych olejków eterycznych.

Sosna jest drzewem prastarym, stanowiąc przy tym, od najdawniejszych czasów lek ludowy. Według wierzeń ludowych posiadała ona moce magiczne i uzdrawiające, stąd od dawna była niezbędnym elementem w naturalnej "apteczce" domowej.

Olejek sosnowy to mieszanina pinenu, borneolu, limonenu, dwupentenu i felandrenu.

 Działanie olejku sosnowego na sferę fizyczną:

 

Ma właściwości odświeżające, odkażające i przeciwgnilne; stosuje się go w leczeniu nerek, w kłopotach z oddychaniem, doskonale wspomaga leczenie infekcji górnych dróg oddechowych; przy astmie i zapaleniu zatok, a także w leczeniu przeziębień, katarów (wspomaga produkcje i odrywanie się śluzu, to z kolei powoduje, że łatwiej pozbywamy się wydzieliny zalegającej oskrzela, płuca czy nos) i bólów gardła; działa wykrztuśnie, wykazuje właściwości przeciwzapalne; dobroczynnie działa także na układ krążenia, regulując krążenie krwi; działa moczopędnie i napotnie; olejek sosnowy

 

 

 

Sposoby stosowania:

  • Kąpiele - Dla osób dorosłych na wannę pełną wody 3-7 kropli wymieszanego z 1 łyżką miodu, mleka bądź soli, uważając by nie dostał się do oczu.

Temperatura wody ok. 37-38oC.
Czas kąpieli ok. 10-15 minut.

  • Kominki/parowniki - Należy uważać na ogień w kominkach, zwłaszcza jeśli w domu są dzieci.

 3-7 kropli wlewając do gorącej wody.
Jeśli wietrzysz w tym czasie pokój, nie stosuj olejków

There are yet no reviews for this product.