Olejek świerkowy 100% czysty, naturalny olejek eteryczny 7ml

no  image found
ManufacturerBioVitus

Sales price 7,69 zł
Sales price without tax 7,69 zł
Tax amount

Preloader

Otrzymuje się z igieł Świerku europejskiego (Picea abies L.) przez destylację w parze wodnej. Ta metoda otrzymywania pozwala na zachowanie w jego składzie substancji mineralnych i witamin.

Od wieków świerki są symbolem wytrwałości i wewnętrznej siły. Plemiona Germanów te wiecznie zielone drzewa utożsamiały z nadzieją i wolą przetrwania.Natomiast w krajach skandynawskich uważano, że świerki należą do boga światła Baldura.

Głównymi składnikami olejku świerkowym są pinen, felandren i kandiden. Wzbogacają go także substancje goryczkowe, garbniki, kwasy organiczne, cukry oraz znaczne ilości witaminy C i niewielkie ilości witaminy K. Stwierdzono, że związki te działają przeciwbakteryjnie, wykrztuśnie, napotnie oraz lekko pobudzająco i regenerująco.

 Działanie olejku świerkowego na sferę fizyczną:
Wzmacnia układ odpornościowy, skąd jest skutecznym środkiem do walki z grypą; działa przeciwwirusowo, przeciwbólowo i wykrztuśnie;
ma silne właściwości przeciwbakteryjne, zwłaszcza, gdy chodzi o gronkowca; olejek świerkowy stosuje się również do leczenia chorób dróg oddechowych (zapalenia zatok, zapalenie krtani, zapalenie oskrzeli, zapalenie płuc, angina); jest doskonały do pielęgnacji ran, odleżyn i otarć, przyspiesza regenerację i gojenie ran ropnych, jest pomocny przy każdym rodzaju bólu, szczególnie reumatoidalnych. migrenowych, nerwobólach, stawowych i korzonkowych; olejek stymuluje również układ moczowy przy zatrzymaniu moczu, odkaża drogi moczowe i tonizuje mięśnie pęcherza moczowego.

Działanie olejku świerkowego na sferę emocjonalną:

Działa tonizująco, antydepresyjnie, uspokajająco i antyseptycznie; skuteczny w likwidacji objaw napięcia nerwowego, depresji oraz nerwicy; również zalecany w okresie rekonwalescencji po ciężkich chorobach i operacjach.


Sposoby stosowania:

  • Kąpiele - Dla osób dorosłych na wannę pełną wody 3-7 kropli wymieszanego z 1 łyżką miodu, mleka bądź soli, uważając by nie dostał się do oczu.

Temperatura wody ok. 37-38oC.
Czas kąpieli ok. 10-15 minut.

  • Kominki/parowniki - Należy uważać na ogień w kominkach, zwłaszcza jeśli w domu są dzieci.

 3-7 kropli wlewając do gorącej wody.
Jeśli wietrzysz w tym czasie pokój, nie stosuj olejków, bo po prostu ich szkoda.

  • Inhalacja - Inhalację przeprowadzamy z zamkniętymi oczami, trzymając głowę pod ręcznikiem nad naczyniem z gorącą wodą.

Dodajemy 2-3 krople do gorącej i głęboko oddychamy ok 3-7minut.

  • Masaż - Aby użyć olejek do masażu, należy go wymieszać z olejem bazowym. Może to być olej ze słodkich migdałów, który jest odpowiedni dla każdego rodzaju skóry. Można też użyć oleju z pestek winogron, brzoskwini lub oliwy z oliwek. Może to być dowolny olej roślinny, pod warunkiem, że był tłoczony na zimno.

Należy użyć 4-6 kropli olejku na ok. 10 ml. oleju bazowego.

  • Szampony, kremy, żele - Najlepiej używać delikatnych kosmetyków, w miarę możliwości, bez "polepszaczy".

Dodajemy 4-6 kropli do 10-15 ml kosmetyku (krem, szampon, żel, balsam).

UWAGA: Nie stosować bez rozcieńczenia.
 Nie mogą stosować osoby uczulone na olejek świerkowy.
Niewskazane jest stosowanie dla kobiet w ciąży.
 W razie jakiekolwiek wątpliwości, proszę wcześniej skonsultować się z lekarzem lub aromaterapeutą.

Przechowywać w szczelnie zamkniętej, ciemnej butelce w miejscu niedostępnym dla dzieci.
Optymalna temperatura przechowywania -10-20 Co.
Chronić przed słońcem.

There are yet no reviews for this product.