Olejek tymiankowy 100% czysty, naturalny olejek eteryczny 7ml

No image set
ManufacturerBioVitus

Sales price 7,69 zł
Sales price without tax 7,69 zł
Tax amount


Preloader

Pozyskiwany jest z liści kwiatów tymianku przez destylację z parą wodną. dzięki tek metodzie, olejek w swoim składzie  zachowuje substancje mineralne oraz witaminy.

Właściwości lecznicze tymianku znane są ludzkości od wielu stuleci. Grecy dymem tymianku okurzali pomieszczenia i budynki, co dawało im zapobieganie rozprzestrzeniania się chorób zakaźnych. Dla Greków tymianek był także symbolem odwagi.

Dziś natomiast olejek tymiankowy wykorzystywany jest w przemyśle farmaceutycznym, w produkcji antyseptycznych płynów do jamy ustnej, past do zębów, pastylek na gardło oraz środków dezynfekujących. 

Olejek ten jest silnym środkiem antyseptycznym i bakteriobójczym. Ponadto działa pobudzająco na system nerwowy.

 

Działanie olejku tymiankowego na sferę fizyczną:
Przynosi ulgę we wszelkich objawach artretyzmu i reumatyzmu, działa kojąco na ból i zesztywnienie mięśni i stawów po wyczerpującym wysiłku fizycznym; wpływa także korzystnie na krążenie, pobudzając je i podwyższając ciśnienie; pomaga na wszelkie choroby układu oddechowego, tj. zaziębienia, grypa, zapalenie oskrzeli, pomaga na kaszel, a szczególnie w przypadku napadowych ataków kaszlu, ze względu na jego działanie wykrztuśne; pobudza system odpornościowy, dzięki czemu organizm łatwiej zwalcza infekcje; w pielęgnacji skóry nadaje się dla cery tłustej z tendencją do trądziku, będąc również skutecznym środkiem na wszawicę oraz świerzb; pomaga w leczeniu różnych infekcji układu moczowo- płciowego, w tym zapalenia pęcherza oraz zapalenia cewki moczowej, aktywizuje także funkcje gruczołów płciowych u kobiet i mężczyzn, co wpływa na podwyższenie popędu seksualnego.

Działanie olejku tymiankowego na sferę emocjonalną:
Działa stymulująco na system nerwowy, pomaga na zmęczenie umysłowe, załamania nerwowe i wszelkie objawy stresu (np. ból głowy); dodaje odwagi; jest silnym afrodyzjakiem.Sposoby stosowania:

  • Kąpiele - Dla osób dorosłych na wannę pełną wody 3-5 kropli mieszając z 1 łyżką miodu, mleka bądź soli, uważając by nie dostał się do oczu.

Temperatura wody ok. 37-38oC
Czas kąpieli ok. 10-15 minut.

  • Kominki/parowniki - Należy uważać na ogień w kominkach, zwłaszcza jeśli w domu są dzieci.

 3-5 kropli wlewając do gorącej wody.
Jeśli wietrzysz w tym czasie pokój, nie stosuj olejków, bo po prostu ich szkoda.

  • Inhalacja - Inhalację przeprowadzamy z zamkniętymi oczami, trzymając głowę pod ręcznikiem nad naczyniem z gorącą wodą.

Dodajemy 2-5 kropli do gorącej i głęboko oddychamy ok 3-7minut.

  • Masaż - Aby użyć olejek do masażu, należy go wymieszać z olejem bazowym. Może to być olej ze słodkich migdałów, który jest odpowiedni dla każdego rodzaju skóry. Można też użyć oleju z pestek winogron, brzoskwini lub oliwy z oliwek. Może to być dowolny olej roślinny, pod warunkiem, że był tłoczony na zimno.

Należy użyć 3-5 kropli olejku na ok. 10 ml. oleju bazowego.

  • Szampony, kremy, żele - Najlepiej używać delikatnych kosmetyków, w miarę możliwości, bez "polepszaczy".

Dodajemy 2-5 kropli do ok. 10 ml kosmetyku (krem, szampon, żel, balsam).

UWAGA: Nie stosować bez rozcieńczenia.
 Nie mogą stosować osoby uczulone na olejek tymiankowy.
Osoby chore na nadciśnienie, padaczkę, skurcze oraz nadczynność tarczycy nie powinny stosować olejku. Niewskazane jest to także dla kobiet w ciąży i dzieci do 5 roku życia.
 Każdy kto ma jakiekolwiek wątpliwości powinien wcześniej skonsultować się z lekarzem lub aromaterapeutą.

Przechowywać w szczelnie zamkniętej butelce w miejscu niedostępnym dla dzieci.
Optymalna temperatura przechowywania -10-20 Co.
Chronić przed słońcem.

 

There are yet no reviews for this product.