Stewia (Stevia Rebaudiana Bertoni) liść 100 g.

ManufacturerBioVitus

Stevia pochodzi z Paragwaju z wyżyny Amambaj leżącej na przygranicznym obszarze z Brazylią.
Od setek lat znana, bardzo ceniona i wykorzystywana przez Indian Mato Grosso i Guarani jako doskonały nieuzależniający, zdrowy słodzik i ziele do celów leczniczych.
Jako pierwszy, tę niezwykłą roślinę przybliżył Europejczykom dr Mojżesz Bertoni (Przyrodnik, antropolog i botanik), pisząc o jej niezwykle słodkim smaku i leczniczych właściwościach.
Dobrej jakości suszony liść stwii jest 15 do 30 razy słodszy od cukru (sacharozy).
Sales price 14,00 zł
Sales price without tax 14,00 zł
Tax amount

Preloader
Stevia pochodzi z Paragwaju z wyżyny Amambaj leżącej na przygranicznym obszarze z Brazylią.
 Od setek lat znana, bardzo ceniona i wykorzystywana przez Indian Mato Grosso i Guarani jako doskonały nieuzależniający, zdrowy słodzik i ziele do celów leczniczych.
 Jako pierwszy, tę niezwykłą roślinę przybliżył Europejczykom dr Mojżesz Bertoni (Przyrodnik, antropolog i botanik), pisząc o  jej niezwykle słodkim smaku i leczniczych właściwościach.
Dobrej jakości suszony liść stwii jest 15 do 30 razy słodszy od cukru (sacharozy).

 

Oto niektóre ze składników Stewii, które czynią z niej prawdziwie leczniczą pomoc dla południowoamerykańskich Indian: 
 Węglowodany bezkalorycznie metabolizowane w organizmie.
 Proteiny roślinne (białka)
 Glikozydy stewiolowe (Glikozydy di terpenowe) zaliczane są do grupy flawonoidów.
 (badania dowiodły, że niektóre z nich posiadają silne działanie przeciwbakteryjne i prawdopodobnie dlatego Indianie używają Stewii na rany, stany zapalne skóry i różnego rodzaju dermatozy. Żują oni również liście, co ze względu na ich słodki smak, wydawało się spełnić rolę „cukierka”, ale Indianom raczej nie psują się zęby, dlatego ten specyficzny „cukierek” bez wątpienia pomaga w utrzymaniu higieny jamy ustnej, zwalczaniu problemów z dziąsłami i próchnicą.) Tak naprawdę właściwości tych słodkich substancji jeszcze nie zostały poznane i mogą mieć znacznie większe walory zdrowotne niż jesteśmy się tego w stanie domyślać.
 Błonnik roślinny
 Wiele cennych minerałów.
 Potas,wapń, magnez, fosfor, selen, krzem, chrom, żelazo, mangan, kobalt, cynk, cyna. 
 

‘ Witaminy

 Beta-karoten (prowitamina Wit. A), Witamina CTiamina (Wit. B1), Ryboflawina (Wit. B2), Niacyna (Wit.B3)

’ Flawonoidy 
(Wszystkie te związki roślinne wykazują silne działanie przeciwutleniające, zmniejszają w ten sposób ryzyko powstania mutacji doprowadzających do tworzenia się komórek nowotworowych. Hamują też proces osadzania się blaszek miażdżycowych i chronią niezbędną dla organizmu witaminę C przed jej nadmiernym utlenianiem.)

  Apigenol
 (Apigenina – wykazuje silne działanie przeciw utleniające (antyoxydacyjne) i przeciw zapalne na organizm człowieka. Ostatnie badania na Uniwersytecie Kalifornijskim pod kierownictwem prof. Xuan Liu dowiodły skuteczności tego flawonoidu w walce z komórkami nowotworowymi.)

 Luteolina
 (Naukowcy z Uniwersytetu w Ilinois wykazali, że flawonoid ten ma silne działanie przeciwzapalne, szczególnie w przypadku stanów zapalnych mózgu. Poza tym skutecznie wspomaga pamięć i koncentracje.)

  Kemferol
  
(Wykazuje działanie przeciwzapalne, przeciwalergiczne i przeciwgrzybowe.)

  Kwercetyna
 (Zapobiega kruchości i łamliwości naczyń krwionośnych. Uszczelnia naczynia krwionośne. Zapobiega zakrzepom po przez przeciwdziałanie zlepianiu się płytek krwi. Wykazuje zdecydowane działanie przeciwzapalne i przeciwalergiczne. Hamuje niekontrolowane podziały komórkowe, powstrzymując przed powstawaniem komórek nowotworowych. Uważa się również, że wnosi korzystny wpływ na wątrobę i mięsień sercowy.)

   Kwercytryna
 (Wykazuje działanie moczopędne, żółciopędne i przeciwzapalne. Działa również odtruwająco na wątrobę oraz cały organizm. Posiada inne działanie zbliżone do kwercetyny.)

  Izokwercytryna
 (3-glukozyd kwercetyny – posiada duże znaczenie w oczyszczaniu i leczeniu nerek, a przez to we wspomaganiu organizmu w wydalaniu substancji trujących)

  Cynaryzyna
 ( Objawia się działaniem rozkurczowym na naczynia krwionośne. Poprawia krążenie obwodowe, wieńcowe i mózgowe. Posiada również lekkie działanie uspokajające i znieczulające oraz powstrzymuje mdłości.)

  Centaureidyna

  Cosmosin (7-0-gukozyd apigeniny)
 Wykazuje korzystne działanie na dolegliwości pokarmowe, jak nieżyt żołądka, skurcze żołądka i wzdęcia.

  Awikularyna
 Należy do polifenoli. (Obniża ciśnienie krwi, rozszerza tętnice wieńcowe, zwiększa dopływ krwi do serca. Działa również moczopędnie)

“ Kumaryny

  Umbeliferon
 (Chroni skórę przed przebarwieniami, działa fotoochronnie i jest przeciwutleniaczem.)

  Skopoletyna
 (Działa przeciwzakrzepowo, wykorzystywana w leczeniu zakrzepicy żył głębokich, zatorowości płucnej i migotaniu przedsionków. Wspomaga pracę szyszynki, a poprzez zwiększanie poziomu melatoniny i serotoniny zapobiega częstym zmianom nastroju i dobrze wpływa na rytm snu i czuwania wspomagając wypoczynek i czas aktywności. Posiada korzystny wpływ na pracę hormonów zarówno u kobiet jak i u mężczyzn. Obniża ciśnienie krwi, podniesione na skutek przedłużającego się stresu i napiecia. Posiada działanie rozkurczowe, zwłaszcza na naczynia krwionośne, a wraz z działaniem przeciwzakrzepowym zmniejsza ryzyko zawału i udaru.  

 Indolo-3-acetonitril
 (Wykazuje działanie anty nowotworowe)

” Fitosterole
 (Wykazują działanie przeciwzapalne oraz pomocne w utrzymaniu odpowiedniego stosunku frakcji cholesterolu)

· Kampesterol

· Stygmasterol

• Olejki eteryczne

  Kariofilen
 (Korzystnie oddziałuje w stanach zapalnych, szczególnie wewnętrznych np. jelit, żołądka. Jest również wsparciem w przypadku wrzodów żołądka. A wszystko to dzięki jego silnym właściwościom przeciwzapalnym, przeciwbólowym i anty grzybiczym. Brazylijscy naukowcy dowiedli jego silne działanie ochronne i lecznicze żołądka w przypadku uszkodzeń rozmaitymi substancjami chemicznymi. 
Wykazali również działanie ochronne układu pokarmowego przed intensywnym i długotrwałym stresem.

 

 Fenikulina
 (olejek znajdujący się również w koprze włoskim, koprze ogrodowym i Anyżu gwiaździstym.)

To właściwie tylko przykład aktywnych biologicznie składników Stewii.
Krótkie opisy działania na organizm człowieka, zamieściłem tylko przy tych związkach roślinnych, które są mniej znane. Na temat samych minerałów zawartych w Ka-hee można by napisać referaty.

Jeśli uświadomimy sobie, że „miodowy liść” zawiera jeszcze ponad kilkaset związków roślinnych, których większość nie została, zidentyfikowana i zbadana, gdzie sam olejek zawarty w Stewii składa się z ponad 100-u różnych składników, a poznano dopiero nieco ponad 50. To łatwiej nam zrozumieć, jaką potęgą obdarzyła ją natura.
Wszystkie wymienione wyżej składniki mają, bez względu czy zostało to udowodnione naukowo czy nie, wpływ na organizm człowieka, ale dopiero zestawione razem przez Naturę i zgromadzone w jednym organizmie roślinnym stanowią subtelną siłę leczniczą dla stosujących stewię Południowoamerykańskich Indian.
 

W UE dopuszczono Stewię jako dodatek żywieniowy, ale tylko w formie wyizolowanych glikozydów stewiolowych,
 dllatego zgodnie z panującym prawem suszone liście stewii nie mogą być użyte do spożycia i jako takie, nie mogą być wprowadzone do sprzedaży.

Copyright © by BioVitus

Tekst ten na mocy ustawy o ochronie praw autorskich należy do firmy BioVitus.

Kopiowanie rozpowszechnianie w całości lub fragmentów tekstu, bez zgody właściciela zabronione.

There are yet no reviews for this product.