SZUNGIT 500 g.(Aktywuje biologicznie wodę)

no  image found
ManufacturerBioVitusPreloader

Szungit – minerał będący najstarszą odmianą węgla na planecie. W przeciwieństwie do diamentu i grafitu szungit ma niezwykłą matrycę węglową. Struktury molekuł tego węgla przypominają kształt piłki nożnej i nazywają się fulerenami.
Karelski szungit leży w najstarszych warstwach skorupy ziemskiej, których wiek datuje się na przeszło 2 miliardy lat.
Wysokie stężenie w nim fulerenów sugeruje jego kosmiczne pochodzenie. Takie same pozaziemskie fulereny zostały znalezione w meteorytach.
 O wadze odkrycia fulerenów mówi fakt, że grupa brytyjskich naukowców otrzymała w 1998 roku nagrodę Nobla.
Obecnie wykorzystanie syntetyzowanych fulerenów jest ograniczone ze względu na ich wysoki koszt: ponad 900 dolarów za 1 gram, są więc one wykorzystywane głównie w obszarach wysokiej technologii – przemyśle kosmicznym, medycynie i wysoko zaawansowanych technologiach komputerowych.
Odkrycie naturalnych fulerenów w karelskim szungicie było wielką sensacją. Jest to jedyne miejsce na świecie, gdzie występuje szungit z fulerenami, który posiada unikatowe właściwości. Stwierdzono, że poprzez interakcję wody z szungitem, nabiera ona leczniczych właściwości. Szungit strukturyzuje ją i przekazuje jej energo-informacyjną matrycę. W efekcie szungitowa woda staje się wodą nowego pokolenia.
Ta woda pomaga w pracy wszystkich biologicznych struktur organizmu.
Szungit – uniwersalny filtr.   Przez zdolność do oczyszczania wody ze szkodliwych zanieczyszczeń szungit nie ma sobie równych. Absorbuje on źródlany na swojej powierzchni do 95% szkodliwych zanieczyszczeń, usuwa zmętnienie i nadaje smak źródlanej wody. Szungit oczyszcza wodę z ciężkich metali, koloidalnego żelaza rur wodociągowych, nitraty i nitryty, pestycydy, dioksyny, fenole, związki chloro organiczne, produkty ropopochodne, radionuklidy, jaja pasożytów przewodu pokarmowego, wirusy i bakterie chorobotwórcze. W tym samym czasie nasyca organizm potrzebnymi mikro-i makroelementami, wchłaniając szkodliwe.
Informacje historyczne.
O niezwykłych właściwościach szungitu w Rosji było wiadomo już bardzo dawno, ale nie nazywano go szungit tylko aspidnyj kamień (pamiętacie z Biblii?). Księżna Ksenia Iwanowna Romanowa została wygnana przez Borysa Godunowa do Zaonieża, gdzie jej losem miała być śmierć, ale za radą miejscowych rolników zaczęła pić wodę o wielkiej mocy z cudownego źródełka i kąpać się w niej, co było powodem nie tylko jej wyzdrowienia i powrotu do pełni sił, ale również w 1596 roku urodziła przyszłego Cara Odnowiciela z dynastii Romanowów – Michaiła Fiodorowicza.
Piotr I cierpiał na kamicę nerkową, szkorbut, rozstrój układu pokarmowego i on również doświadczył wielkiej mocy aspidnowo kamienia (kamienia łupiącego się), potem wydał dekret, który nakazywał każdemu żołnierzowi nosić przy sobie ten kamień. Bitwę pod Połtawą armia rosyjska wygrała częściowo z powodu tego kamienia. Lato 1709 roku było suche i gorące, woda „zakwitła”. Wojska szwedzkie w tym król Karol XII, cierpieli na zaburzenia jelitowe i szybko stracili bojową formę. Rosyjscy żołnierze za sprawą dekretu cara pili tylko leczniczą wodę oczyszczaną i zasilaną przez aspidnyj kamień, co pozwoliło im zachować zdrowie, w przeciwieństwie do Szwedów, którzy zostali rozgromieni. Później w 1719 roku, w miejscu cudownego źródła z rozkazu Piotra Wielkiego zostało zbudowane pierwsze w Rosji uzdrowisko pod nazwą „Wody marsowe” na cześć boga wojny – Marsa.
Czasy dzisiejsze.
Świat stoi przed technologicznymi zagrożeniami. Wiele krajów Zachodniej Europy, Ameryki już dawno nie używa wody z kranów. Nic dziwnego, że karelski szungit kupuje Holandia, Norwegia, Austria i Niemcy.
Taką wodę można nazwać, wodą nowego pokolenia, zawdzięczająca lecznicze właściwości szungitowi, który był słusznie ceniony przez przodków.
Po za piciem szungitowa woda, nasycona kulistymi molekułami węgla, jest bardzo przydatna w kosmetyce.
Stymuluje ona właściwą równowagę metabolizmu komórkowego, odżywia zmęczoną, poszarzałą bądź wyblakłą skórę.
Osobom cierpiącym na dolegliwości stawów i związanych z aparatem ruchu (zapalenie stawów, bóle krzyża, rwa kulszowa…) szungit pomaga uśmierzyć ból, zmniejszyć stan zapalny i obrzęk, poprawia również krążenie krwi i odżywienie tkanek.
(Zobacz również, SZUNGIT balsam – uwaga od BioVitusa)
Szungitowy masaż stóp (chodzenie po szungicie 10-15 minut) oddziałuje na refleksyjne strefy, łagodzi ból i zmęczenie w nogach, poprawia krążenie krwi, sen, skuteczny przy bólach kręgosłupa.
Po kąpieli w szungitowej wodzie pojawia się uczucie lekkości, w czasie kąpieli dochodzi do oczyszczenia kanałów energetycznych. Taka kąpiel łagodzi rozdrażnienie i stres, odpręża i relaksuje ciało, wprawiając w stan błogiego rozluźnienia. Bardzo przydatna osobom cierpiącym na dolegliwości skórne (łuszczyca, egzemy, zapalenie skóry).
Nie jest tajemnicą, że najwyższy odsetek przypadków białaczki i nowotworów występuje u osób żyjących w geopatycznych strefach.
Na dzień dzisiejszy, można powiedzieć, że ze wszystkich znanych środków chroniących przed wpływem takich stref, najbardziej skutecznie chroni przed ich promieniowaniem naturalny szungit. Naturalny węgiel szungitowy potrafi osłabiać działanie fal elektromagnetycznych, nie powoduje przy tym zakłócania pola magnetycznego Ziemi. Ekranuje najpotężniejsze przewody elektryczne. Do tego celu nadają się woreczki z szungitem, szungitowe piramidy i płytki. Można umieścić je przed telewizorem, komputerem, pod łóżkiem lub przy łóżku przy biurku, w każdym „podejrzanym” miejscu. Woda szungitowa przydatna jest do podlewania domowych roślin doniczkowych oraz upraw ogrodowych, odpowiada również zwierzętom.

Stosowanie
Dobrze przepłukać szungit wodą. Użyć 500 g szungitu na 10 litrów wody, pozostawić w pojemniku na 3 dni. W miarę zużywania wody, należy jej część (1/5 wody) pozostawić, następnie uzupełnić do całości i pozostawić na 8-10 godzin (Najlepiej robić to na noc – wskazówka od BioVitusa).
 (Można też w ten sposób: 300 g szungitu zalać 5 litrami wody, a 200 g umieścić w woreczku z naturalnego materiału i używać do kąpieli, umieszczając woreczek pod kranem z gorącą wodą, po napełnieniu wanny odczekać aż temperatura będzie odpowiednia i zażyć kąpieli. Najlepiej przed kąpielą w szungitowej wodzie wziąć prysznic. – wskazówka od BioVitusa).
Co jakiś czas szungit należy przepłukiwać wraz z pojemnikiem (raz na 2 tygodnie).

Pić wodę szungitową przynajmniej 2-3 szklanki dziennie i przygotowywać na niej potrawy (herbaty, zupy, kasze itp. – BioVitus).
Należy pamiętać, że fulerenów, które z szungitu przechodzą do wody, z czasem jest coraz mniej, co prowadzi do osłabienia pożądanych właściwości szungitu, dlatego wskazane jest raz na 6-8 miesięcy szungit wymienić.

Więcej informacji o Szungicie znajduje się tutaj.

Mieszanka Energetyczna „Woda nowego pokolenia” zawiera w sobie
naturalne filtry-aktywatory wody: szungit, czarny krzemień i kryształ górski.
***
Tekst ten jest tłumaczeniem oryginalnej ulotki dołączonej do opakowania. Uwagi od Centrum Promocji Zdrowia BioVitus zapisane są kursywą i wzięte w nawias.

Minerał ten nie jest lekiem i nie zastąpi specjalistycznego leczenia medycznego.
W razie jakiejkolwiek choroby, dolegliwości i złego samopoczucia należy udać się do lekarza w celu przeprowadzenia badań, uzyskania diagnozy i fachowego leczenia!

Wykonywanie zawieszek z kamieni szungitowych na zamówienie.
Kontakt przez pocztę elektroniczną:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.