ŁZA APACZA (Izofir) surowy

Preloader

ŁZA APACZA (Izofir) – Odmiana obsydianu w kształcie kulistej grudki lub nieregularnej kuli o czarnym zabarwieniu, otoczona cienką warstwą białej otuliny.
Kamień ten odgrywał ważną rolę dla północnoamerykańskich Indian i był przez nich darzony szacunkiem. Pomagał im w bolesnej i pełnej niewygody, ziemskiej egzystencji, zanim Wielki Duch Manitou zabierze ich do krainy wiecznych łowów.

Szkliwo wulkaniczne
Twardość w skali Mohsa 5 – 6
Ciężar właściwy 2,5 – 2,6

Łza Apacza przez niektórych litoterapeutów i ezoteryków zaliczana jest do grupy tzw. kamieni mocy.

Oddziaływanie

Strefa fizyczna:
Pomaga w skurczach mięśni, wspomaga kolana, pomocny przy długotrwałych schorzeniach. Pomocny w niedoborach witaminy C i D. Wspomaga odtrucie.

Strefa mentalna/psychiczna/energetyczna:
Wspomaga równowagę emocjonalną, pomaga ją przywrócić zwłaszcza przy skrywanym, dawnym żalu i smutku. Kamień dla tych, którzy naprawdę chcą dostrzec swoje prawdziwe bariery w rozwoju, zwłaszcza duchowym. Dla osób, które są zdeterminowane aby pozbyć się rzeczy, które są dla nich przyjemne (budują ego), ale hamują rozwój i rzeczywisty wgląd w siebie i otoczenie. To oznacza, że pomaga likwidować samoograniczenia. Dlatego Łza Apacza pomaga przebaczyć sobie i innym, pozbyć się uczucia żalu i negatywnych emocji. Chroni również, wraz z labradorytem i turmalinem czarnym przed paranormalnymi atakami oraz ochrania czakry jak i całą aurę. (Nie należy nosić zbyt długo).

Czakramy:
Czakra I (podstawy)

Znaki zodiaku:
Baran, skorpion, koziorożec.